Dr. Merter: “İnsanlığa karşı küşade ayrımsız savaşın ortasındayız’

Psikiyatrist, Psikoterapist, Yazar Dr. Mustafa Merter, Eskişehir Bağlanak Vakfı’nın konuğu oldu. Dr. Merter, ‘Modern Psikolojiden Tasavvufa’ mevzulu konferansında İnsanlığa karşı açılmış aynı savaşın ortasında olunduğunu söyledi.

Eskişehir Irtibat Vakfı yoluyla planlı ‘Modern Psikolojiden Tasavvufa’ konulu konferansta mütekellim Psikiyatrist, Psikoterapist, Yazar Dr. Mustafa Merter insanın ahsen-i takvim üzere yaratıldığını dile getirdi. Dr. Merter, “İnsanı çıkarmak için asıl kitaba başvurmak lazım. Temel pusula, Kur’an-ı Azimüşşan’dır. Şurası anlayamıyoruz kimi vakit; söz misali eve bire bir frijider aldık, istimal kılavuzunu okuyoruz değil mi? Psikolojide tıpkı molekül argüman ettiğimiz devir bunun karşılığını Kur’an-ı Kerim’de bulmamız lazım” diye niteleyerek konuştu.

“İnsanlığa alın küşade ayrımsız savaşın ortasındayız” diye niteleyerek konuşmasını sürdüren Merter, şunları kaydetti:

“Ve bu sanal alemden etraf gerçekleşiyor. Göstergeç hakeza tesirler etmedi üzerimizde. Beyaz Perde de yapmadı. Ekran zamanının artışıyla bölüm geçtikçe daha aşkın zehirleniyoruz. Tığ hala kuvvetli benzeri kaleyiz. Tıpkısı zamanda tarihi ayrımsız görevimiz var. Türkiye bundan sonra İslam Aleminin öğün göstericisi oldu. Fütüvvet medeniyeti tekrardan doğuyor. Dolayısı ile çokça yüce bir görevi taşıyoruz.”

Konuşmanın ardından Eskişehir Kontak Vakfı Başkanı Meram Canözer, Dr. Mustafa Merter’e tıpkı eşkâl tablosu bağış etti. Programın böylecene ise Dr. Merter kitaplarını imzaladı. – ESKİŞEHİR

Share: