DÜRÜST Parti Ekip Başkanvekili Turan, Çanakkale’deki ziyaretlerinde konuştu Açıklaması

SELIM Fırka Kol Başkanvekili Bülent Turan, “Bu 6’lı masanın sohbetlerinin tek karşılığı olmadığını düşünüyorum. Kendi dertlerine yansınlar. Şu zaman CHP’de, iddialıyım, aynı gram görüş artışı bulunmayan.” dedi.

Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde vatandaşlarla tıpkı araya mevrut Turan, iç siyasete ait değerlendirmelerde bulundu:

6 başkanın sıkça aynı araya gelmesini dilediklerini belirten Turan, “Çıktı gelsinler, artık konuşsunlar. Biz partilerin bir araya gelmesinden tasalı olmayız. Özellikle kim böyle siyasa bilmez, dedikodudan, polemikten ayrıksı ayrımsız husus üretmez insanların tıpkı araya gelmesi, bizim farkımızı ortaya çıkaracağı üzere çok henüz mutlu oluruz.” diyerek konuştu.

Turan, şunları kaydetti:

“Toplantılarına baktığımızda, Çanakkale’ye ilgili aynı konkre hamle var mı? Ülke dertlerine ilişik hal önerisi var mı? Türkiye’nin muhabbetine, Çanakkale’nin beraberliğine bire bir vurgu var mı? Hiçbiri yok. Bunların ne karakterde olduğunu, hangi utanmazlıkta olduğunu belirtmek haddizatında bizim görevimiz amma buna lüzumlu kalmadan kendileri göstermiş oluyorlar. Bu 6’lı masanın sohbetlerinin hiçbir karşılığı olmadığını düşünüyorum. Zat dertlerine yansınlar. Şu an CHP’de, iddialıyım, bire bir gram oy artışı namevcut. SELIM Fırka’den kopup revan zavallılar için tıpkısı açıklık seçmenler ‘Acaba bunlar kim?’ diye niteleyerek baktılar. Gördüler kim CHP’nin taklidi olmuşlar, ‘Elhak CHP var bunlara gerek kalmaz’ diye niteleyerek düşündüler. Zaten kişi aralarındaki sohbetlerde, ‘Bu devir bizden bir öz olanaksız amma gittikçe Allah kerim’ dediklerini duyuyoruz.”

Turan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in reisicumhur adaylığı ile ilişkin açıklamalarına değinerek, “(Kadından mortocu olanaksız, ondan aday değilim) tarzı çokça hakeza siyaseten kusurlu ifadelerle bu işi değerlendirdiğini gördük. Haddinden Fazla garipsedik.” ifadelerini kullandı.

Bülent Turan, sözlerini, “Daha ötesi arada bir ulusalcı değerlere, isimlere vurup kırıp abus ayrımsız siyaset ürettiğini gördük. Amma baktı ki DOĞRU Öğür’den, MHP’den düşünce alamıyorlar, o antlaşma dedi ki ‘Ben CHP’nin tabanından rey alayım.’ Şu zaman oraya oynamaya çalışıyorlar. Dolayısıyla demincek İYİ Öğür, CHP’den düşünce alıyor. Ondan belde artmayacak, göreceksiniz. Şu anki tabela siyaseten Çanakkale’de budur, Türkiye’de budur. Türkiye’nin tartışmasız tıpkı numaralı partisi YANLIŞSIZ Fırka’dir. Çanakkale’nin tartışmasız benzeri numaralı partisi DOĞRU Fırka’dir.” diye niteleyerek tamamladı.

Share: