Edremit’te Hayvanları Dulda Gününde Pisik Evleri Dağıtıldı

4 Ilk Teşrin Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Edremit Belediyesi vasıtasıyla kentin türlü noktalarına kedi evleri bırakılıp, çaça ve akarsu desteği sağlandı.

Edremit Belediyesi Afiyet İşleri Müdürlüğü Baytarlık Birimi vasıtasıyla 4 Ekim Hayvanları Dulda Günü zımnında ilçenin ayrı ayrı yerlerindeki yeşil alanlarda yirmi nüsha kedi evi bırakıp sokaktaki canlılar amacıyla besleme yapıldı.

Sokak hayvanlarını dulda bilincinin süfli yaşta oluşturulması amacıyla Edremit’te ruh gösteren özel benzeri güneş bakımevinin öğrencilerinin katılımı ile Altınoluk Mahallesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte kedi evleri bırakılırken; minikler, çıkmaz hayvanlarını besleyip mama ve akarsu dağıttı.

Keyif İşleri’nden Sorumlu Uray Başbuğ Yardımcısı Tayfun Gerkuş, “Çabucak yılda bire bir çevrim değil her zaman sokakta canlı can dostlarımızın bakım, tedavi ve beslenmelerini ahenktar namına gerçekleştiriyoruz. Bugünde Çıkmaz Hayvanlarını Siper Haset zımnında farkındalık kurmak için çocuklarımızla gelişigüzel mama ve akarsu dağıtıp besleme yaptık, pisik evlerini dağıttık. Hayatımızda var olan sokakta tüvana canlılarımıza alın daha duygun olalım. Beslek ve tedavilerini karşı oluşacak damarlı durumlarda belediyemizin 444 85 10 numaralı çağrı merkezinden muvasala sağlayabilirsiniz ” dedi.

Share: