Eğin kapıdan girdi, 300 binlik motosikletle yöre kapıdan hakeza çıkıp gitti

Kayırıcı kapıdan girdi, 300 binlik motosikletle civar kapıdan hakeza çıkıp gitti

300 binlik motosiklet hırsızlığı kameraya yansıdı

MUĞLA – Muğla’nın Marmaris ilçesindeki motosiklet mağazasına üst kapıdan giren kaba eş, 300 binlik motosikleti çalıp yöre kapıdan on paralık tıpkı molekül kaba üzere bundan sonra. Suratsız şahsın motosikleti çaldığı o anlar düzenlilik kamerasına yansırken, polis ekipleri şahsı gücük benzeri müddet sonraları çaldığı motor ile birlikte yakaladı.

Olay güzeşte sabahleyin 05.00 ‘te Tepe Mahallesi’nde bulunan aynı motor mağazasında meydana geldi. İşyeri kapısının sarih olduğunu gören esnaflar bir anda mağaza sahibini aradı. Salon sahibi yandaki esnafların çağrısı üstüne geldiği işyerinin soyulduğunu ayırt ederek tezce 112 Evgin hattından polise ulaşıp durumu bildirince güvenlik ekipleri olay ilişkin sormaca başlatarak zanlıyı yakaladı.

‘Üst kapıdan girip ön kapıdan kullanılmış”

Marmaris İlçe Inanma Müdürlüğü Asayiş Devir ekipleri aldıkları ihbar üstüne görüngü durumunda başlattıkları soruşturmada, yöre güvenlik kameralarından şüphelinin motor ile yöre kapıdan çıkışı görüntüleri ve birikim tanıkları ifadeleri sonucu Y.G.Ç isimli şahsı yakalayıp çalınan motoru bularak gözaltına aldı. Şüphelinin denetleme sorgusunda, motorun plakasını ve işyerinden çaldığı almaç pusat cihazını Siteler Mahallesi’nde ayrımsız çöp konteynırına attığını belirtince, plaka ve taşıt cihazı bulundu. Şüpheli Y.G.Ç dükkanın dip kapısının camını aletler yardımı ile kırarak kapıyı açıp, açacak ile açtığı civar kapıdan çaldığı motoru çıkardığını ve işyerinden çaldığı paraları de harcadığını itiraf etti. İddiaya göre 300 bin teklik motosiklet, 15 bin teklik nakit para araklayan erkek çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.Share: