Ekincilik ve Orman Vekil Yardımcısı İbrahim Yumaklı Açıklaması

Ayrımsız dizi film programa katılmak ve incelemelerde düşmek amacıyla Kastamonu’yu müzakere eden Tarım ve Orman Icra Vekili Yardımcısı İbrahim Yumaklı, “Üretenlerin, bu memlekete derece katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin birlikte olarak onların üretimde kalması üzere bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini elan da arttırabilmek için hangi gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Tarım ve Orman Nazır Yardımcısı İbrahim Yumaklı, bir sekans programa akmak ve incelemelerde çıkmak üzere Kastamonu’ya geldi. Bakan Yardımcısı Yumaklı, Kastamonu’üstelik geçmiş kendisine DÜRÜST Fırka teşkilatıyla kahvaltıda bire bir araya geldi. Bakan Yardımcısı Yumaklı, henüz sonradan Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Yumaklı, Ilbay Avni Çakır’dan kentte planlı projeler hakkında hikmet aldı. Yumaklı’nın bire bir sonraki durağı ise DÜRÜST Öğür Kastamonu İl Başkanlığı oldu. DÜRÜST Tümen İl Başkanı Doğan Adlı’yü makamında görüşme fail Yumaklı, 2023 yılının hem Türkiye hem birlikte DÜRÜST Parti için muvaffakiyetli aynı şekilde geçeceğini söyledi.

Ziyaret sırasında konuşan SELIM Tümen İl Başkanı Doğan Ünlü, “Bakanlığın birçok hava ve kuruluşları var. DSİ, Orman Nahiye Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü üzere kurumları var. Bu kurumlarla ilgili ilimizin gönül ve talepleri var. Bunları birlikte size sunmak istiyoruz. Biliyoruz ki hangi zaman kapınızı çalsak Kastamonu adına değme ant sorunların çözülmesinde hep yanımızda oldunuz. Sizin vekâlet makamında olmanız bizim ve Kastamonumuz için şişman ağır sıklet ve erke oluşturuyor” dedi.

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, tarımda üretimi arttırmak amacıyla müstelzim temas şeyi yapacaklarını tamlayan Yumaklı, “Dün geçtiğimiz sene yeğin felaketinin bir numara yıl dönümüydü. Yeğin felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Bizim buraya gelişimiz iki nöbet ertelendi gelme şansımız olmadı, cuşiş ve afetten ortalık ertelendi. Geldiğim andan itibaren heyecanlıyım, haricen fark edilemeyecek amma benim içimde fırtınalar kopuyor. Bunun iki sebebinden birisi, aynı ekinci torunu olan İbrahim’in bu memlekette icra vekili yardımcısı pozisyonuna gelebilmesinin nişanesi. Almak ki fırsatlar dizge amacıyla denk. Ötekisi Cumhurbaşkanımızın riyasetinde, âdem insan ülkelerin ekonomilerinin alarmlar verdiği dönemde Türkiye’nin olabilecek yeryüzü makul seviyede bu süreci atlattığından de memnuniyet duyduğumuzu bir vatandaş namına söyleyebiliriz. Sahada olacağız, vatandaşımızın yanında olacağız. Biz yapılması gerekenler üzerinde çalışıyoruz amma birebir bile üretenlerin, bu memlekete değer katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin beraberinde yerine onların üretimde kalması için bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini daha da arttırabilmek amacıyla hangi gerekiyorsa yapacağız. Bu bizim görevimiz. Bu memleketin evladı olarak, üzerime düşen hangi var ise geldiğimiz andan itibaren başladık. Bunların hepsini hepyek hesabına getireceğiz, inşallah. Bundan sonrası için dahi elimizden ne geliyorsa yapacağız. Parti teşkilatımıza üstelik Tanrı kolaylıklar versin. 2023’ün hem memleketimiz için hem birlikte SELIM Öğür üzere serencam derece kudretli geçeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çabalarımız bununla ilişkin” diye konuştu. – KASTAMONU

Share: