Emek ve Sosyal Güvenlik Bakanı Âlim ile DÜRÜST Parti’li Yıldırım, Antalya’da STK temsilcileriyle buluştu

Faaliyet ve Içtimai Düzenlilik Bakanı Vedat Bilim Adamı ile AK Öğür Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Antalya’de STK temsilcileri ile benzeri araya geldi.

Dokuma Park’taki Antalya Selen Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda mütekellim Vekil Bilgin, kullanılmamış çeşit koronavirüs sürecinin yarattığı tahribatla uğraşan dünyanın Rusya- Ukrayna Savaşı’nın etkileriyle dahi yüz yüze kaldığını söyledi. Dünyadaki iktisadi sistemin bu kadar er dalgalanıp kırılacağını kimsenin hesap pusulası etmediğini rapor eden Bilimci, hakeza tıpkısı dünyada düğümlü de olsa Asya’nın tıpkı yükselişine şahitlik edildiğini vurguladı.

Türkiye’nin dünyadaki konumunun farklılaştığını dile getiren Bilgin, şunları kaydetti:

“Türkiye, 100 sene önceki Gazi Paşa’nın liderliğinde emperyalizme alın ilk savaşı kazandı. Çanakkale ve takiben gelen Milli Mücadele ile Gün Batısı sömürgeciliğinin sonunu getiren ayrımsız sürecin başlangıcını gerçekleştirdik. 100 sene sonradan ayrıksı tıpkısı özdek yapıyoruz. Mağrip’nın evvel kıtlık sorununu çözdük, hububat koridorunu açarak. Orta Şark’birlikte nüfuz etmek istedikleri felakete müdahale ettik. Akdeniz’den Türkleri kovmaya çalışan tıpkısı operasyonu engelledik. Türkiye yeni benzeri konumda bulunuyor. Bu konum nedir? Türkiye hızla sanayileşiyor. Acun ticaretiyle entegre oldu. Dünyada mülk satmadığımız saha bulunmayan. Türkiye’bile üretilmeyen tıpkısı yapıt namevcut. Türkiye nükleer uygulayım bilimi ile tanışıyor. Krizin meydana getirdiği dengesizliğin istikrarsızlığın istikrara dönmesi üzere mücadele diyoruz. Bilcümle bunları yaparken Türkiye demokratlık içiresinde kalkınma mücadelesi veriyor.”

DOĞRU Fırka Umumi Başkanvekili Binali Sebep da Antalya’nın üreten bire bir kent olduğunu ve buradaki STK’lerle buluşmanın heybetli olduğunu belirtti. Dünyadaki ümranlı ülkelerin panik halinde olduğunu rapor fail Sebep, şöyle konuştu:

“Bundan Sonra dünyada zenginlik nakil etmeye başladı. Geçtiğimiz 50 yılda doğudan batıya taşınma ediyordu, deminden batıdan doğuya makul barhana ediyor. Dolayısıyla onun paniğini yaşıyorlar. Pandemi ve sonrası yaşananlar Batı dünyasında kaslı ülkelerde maneviyat bozukluğuna sebep oldu. Bu toptan krizler Türkiye balaban ayrımsız okazyon doğurdu. Bunu görmemiz lazım. Ati asır Türklerin yüzyılı olacak. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bilcümle Kafkasya, Orta Doğu, Balkanlar, merkezi Asya Türkiye’ye bakıyor. Türkiye’nin duruşuna göre kendilerini ayarlıyorlar. Sorumluluğumuz özlük ülkemiz milletimiz ile ilişkin değil. Çok balaban aynı coğrafya ile haddinden fazla nazik ayrımsız kişi ile vabeste.”

Türkiye’nin öneminin farkına varan, emperyal hedefleri tehlikeye düşenlerin planlarını çıktı gizlemediğini dile getiren Yıldırım, “Biz de zat planlarımızı Türkiye’nin, milletin geleceği amacıyla hayata geçirmeye kararlıyız. Bu, ekincilik, uran, ticaret, bilim, akademi, üniversiteler, spor camiası, yani toplumun bilcümle katmanlarının halk ele vererek yapacağı tıpkısı savaşım.” dedi.Share: