Enerjik yayında mevrut itirafla 13 yıl ilk kaybolan işçinin cinayete kurban gittiği ortaya imdi

Denizli’den Muğla’nın Menteşe ilçesi Yeşilyurt Mahallesi’ne inşaat işlerinde işlemek için mevrut Alay Boğa, 2009 yılında kayboldu. 13 yıl ilk kaybolan vatandaşın cinayete kurban gidebileceği şüphesi konusunda düzentileme başlatıldı. Kortej Tosun’un Yeşilyurt Mahallesi’nde inşaatlarda çalıştığı evlerde ekipler hassas kibirli köpeklerle taharri yaptı. Küçümseme Kele’un inşaatında çalıştığı tıpkısı ocak ve çevresinde alıngan burunlu köpeklerle yapılan aramada herhangi bir bulguya rastlanmadı.

YASAK AMOR İDDİASI

Cinayet şüphesinin arkası sıra ölen kişinin eşi İmran Boğa ve oğlu Çok Boğa’un müracaatı konusunda bahis hususi ayrımsız televizyon kanalında yayınlanan “Didem Arlan ile Vazgeçeme” programına taşındı. Programa ölen Bayram Tosun’un eşi İmran Kele, en üst gören iş arkadaşı Veysel Turhan, Turhan’ın kız kardeşi Hacer Turhan, eşi Kezban Turhan ve Veysel Turhan’ın kardeşi Kemal Turhan katıldı. Meze Tosun’un eşi İmran’ın “Eşim bana ispirto aldıktan sonraları Keziban ile alay malay oldum” dediği açıklaması sonrası kontekst karıştı. Kezban’ın bu sözleri reddetmesinin arkası sıra görümcesi Hacer ile yüzleşmesindeki savunması herkesi şaşırttı. Keziban’ın “Meze Boğa ile ilişkim olduğunu görümcem Hacer’e söyledim ama ego hezel yaptım, ağzını aradım” demesi bir anda soruşturmanın şeklini değiştirdi.

GÖRÜMCE HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ

Konuşmalar sonucu görümce Hacer abisi Veysel’in kendisine, “Hezel’ı tuzağa çektik, inşaata çağırdık, iki umum çığlık edip öldürdük, cesedi inşaat çukuruna gömdük, kafasını bile bedeninden ayırıp ayrımsız mağaraya attık” sözleri ile cinayeti itiraf ettiğini söyledi. Veysel Turhan ve karısı Keziban, Hacer’in iddialarını reddetti. Gelen itiraf sonrasında etken yayında Veysel Turhan ve eşi Kezban Turhan gözaltına alınırken, değişik nahoş olan Veysel Turhan’ın kardeşi Eksiksizlik Turhan da yakalandı. Şüphelilerin sorgulanmak için Denizli’ye getirildiği, tabir işlemlerinin arkası sıra Söz Tosun’un öldürüp gömdüklerini istikbal sürdükleri Muğla’dahi çalışmaların yapılacağı öğrenildi.

Share: