Envestisman Destek Ofisleri Değerlendirme Toplantısı Kırklareli’nde yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü vasıtasıyla, Envestisman Destek Ofisleri Kıymetlendirme Toplantısı Kırklareli’nde gerçekleştirildi.

Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde tıpkı otelde yapılan toplantıya, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kalkınma Ajansları Umumi Müdürü Sulh Yeniçeri, Trakya Kakınma Ajansı Umumi Sekreteri Mahmut Delice, Demirköy Kaymakamı Yaşar Parıltı, Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Balkır, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı uzmanları ve kalkınma ajanslarının 81 ildeki yatırım bindi ofisleri koordinatörleri katıldı.

Vali Ekici, kalkınma ajanslarının şehirlere değer kattığını söyledi.

Artık ülkelerin ve şehirlerin zenginliğinin nitelikli âdem unsuruyla ölçüldüğünü ifade eden Ekici, adam kalitesi ile şehirlerin sanayisinin, sanat ve gökçe yazın kültürünün dahi geliştiğini kaydetti.

Kalkınma Ajansları Umumi Müdürü Barış Yeniçeri ise Yatırım Destek Ofislerinin bulundukları illeri en gür tanıyan birimler olması gerektiğini belirtti.

Yatırım Destek Ofisi koordinatörlerinin aktif ve alana bilge olmaları gerektiğini vurgulayan Yeniçeri, “Valiliklerimiz gibi çatı bire bir kurumun iktisat kurmaylarısınız sizler. Berenarı kalburüstü işlemler ortaya koyan, girişimlerde mevcut Envestisman Destek Ofislerimiz ve umumi sekreterlerimiz var. Bu rüfeka geleceğe olan inancımızı arttırıyor.” diye konuştu.

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Delimsirek da kalkınma ajansları bünyesinde görev özne Yatırım Bindi Ofislerinin önemi ve görev yaptıkları illere katkıları için bilgelik verdi.

Konuşmaların peşi sıra Parıltı derinti içeriği ve genel beklentiler üstüne sunum yaptı.

Ardından Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Uzmanı Ahmet Tamer, Bakanlıkça yekpare ajanslarda uygulanacak aut ticaret eğitimi konsepti hakkında hikmet verdi.

Share: