Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu, Beğendik (Botan) Köprüsü’nde inceleme yaptı Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Bu dallı güllü kadrolarla hep projeleri en güdük zamanda bitirip, vatanımızın, milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Türkiye büyüyecek. Bu vatana aşırtı kadrolarla hizmetlerimize, yatırımlarımıza bitmeme edeceğiz. Bizi izlemeye devam ediniz.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu, Siirt’teki temasları kapsamında beraberinde Ilbay Osman Hacıbektaşoğlu, Karayolları Umumi Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, DÜRÜST Parti Milletvekili Osman Örenlik ile 11 Temmuz 2020’bile hizmete açılan Beğendik (Botan) Köprüsü’nde incelemelerde bulundu.

Bakanlık adına 20 yıldır yaptıkları prestijli çalışmalardan birinin bile bu güreşçi köprüsü olduğunu tabir eden Karaismailoğlu, Beğendik Köprüsü’nün Türkiye’nin genişlik teferruatlı köprüsü olduğunu söyledi.

165 metre yüksekliğinde, 450 metre uzunluğunda, 15 metre kadar, Bitlis’in Hizan ilçesini Siirt’in Pervari ilçesine bağlayan çokça kıymetli bu hizmetin 2 sene evvel tamamlanarak, ulaşıma açıldığını anımsatan Karaismailoğlu, bu köprü yapılmadan önceki saatler süren yolculukların, ulaşımda yaşanan sıkıntıların artık evvelce kaldığını belirtti.

“Yatırımlarımız artarak devam ediyor”

Karaismailoğlu, vatandaşların bu hizmeti olağandan adalet ettiğini anlatarak, bu hizmeti vatandaşlarla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını rapor etti.

Bu projelerin çokça elan önceki bitmesi gerektiğini anlatan Karaismailoğlu, “Maalesef bizi ayrımsız yıldırı belasına bulaştıranlar, terörle vaktimizi, paramızı çalanlar bu projenin gecikmesine bozukluk oldular. Ama bölgede sağlık var, büzük var. Huzur ve güven olan yerde yatırımlarımız artarak bitmeme ediyor. Çiftçilerimiz, sanayicilerimiz kazanıyor, öğrencilerimiz okullarına rahatlıkla gidiyor. Bölgede dayanılmaz bire bir hayat ve hesaplı dirimlik var. İnşallah bunlar artarak bitmeme edecek.” diye niteleyerek konuştu.

Yaptıkları 1 liralık iblağ altyapısının milli gelire, üretime 10 merhametsiz etkisinin olduğunu dile getiren Karaismailoğlu, bu bilinçle ülkenin seçme tarafında yatırımların artarak devam ettiğini tabir etti.

Karaismailoğlu, dış satım hacmindeki artışın birlikte bu dinç altyapı projeleri yardımıyla olduğuna bel ederek, dünyanın arz ferah teknolojilerini kullanarak yaptıkları bu mahdut projelerde bu mevki insanının çalıştığını, bunun nazik benzeri gurur olduğunu söyledi.

Beğendik Köprüsü’nden hizmete açıldığı günden bu yana 1,5 milyon aracın geçtiğine dikkati calip Karaismailoğlu, “Bu köprü olmasaydı belki bu yolculukların yarısı yapılmayacaktı, yapılsa birlikte baskı yolculuklar olacak, zaman, akaryakıt, can ve mülk kaybı bitmeme edecekti.” dedi.

“Türkiye büyüyecek”

Karaismailoğlu, 20 yıl öncesinde ülkenin ayrıksı öncelikleri olduğunu, bu nedenle bu hizmetlerin yapılmadığını anlatarak, “Milletimize yarayışlı olacak kadrolar yoktu. Akıbet 20 yılın yer iri avantajı faal reis, kadro ve irade sebebiyle bu projeler bire bir zaman evvel bitiyor. Bu faal kadrolarla bütün projeleri sunu güdük zamanda bitirip, vatanımızın, milletimizin hizmetine sunacağız. İnşallah Türkiye büyüyecek, Türkiye ile Siirt, Pervari büyüyecek. Bu vatana aşık kadrolarla hizmetlerimize, yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bizi izlemeye bitmeme ediniz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Karaismailoğlu, daha yapacakları haddinden fazla işlerin olduğunu, çekicilik veren projelere devam edeceklerini, ülkeyi karış karış gezmeyi sürdüreceklerini sözlerine eklediShare: