Erzincan’da “GİRDAP” operasyonunda yakalan 4 çirkin tutuklandı

Inanma Genel Müdürlüğünce hafta içerisinde 50 ilde planlı “GİRDAP” operasyonu çerçevesinde Erzincan’da yakalanan 5 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaş Ofis Müdürlüğü ekiplerince Erzincan genelinde faizcilik-yıldırma-taşlama suçunun önlenmesi, faillerin tespiti, şüphelilerin yakalanması ve cürüm unsurlarının ele geçirilmesi amacı ile yapılan çalışmalar neticesinde; kentte 3 adreste ve Ankara ilinde dahi 2 adreste senkronik kendisine işler yapıldı. Yapılan operasyonlarda; H.T, P.T, D.T, F.A, İ.P isimli sakil şahıslar yakalanarak, gözaltına alındı.

Şahısların ikametinde ve aracında yapılan aramalarda; 75 iş yersiz belgit (emre muharrer senet), 1 sayı takanak ve vereceklerin tutulduğu siyah andaç, 15 nüsha yeşil reçeteli bireşimli ecza komprime, 4 bin 770 TL mal, 3 sayı suça konu vesika, değişik dekontlar, mütenevvi bankalara ilgili 4 adet ödeme kartı, 1 skor blöf tabanca ve şarjör ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerin arkası sıra 5 kaknem adliyeye gönderme edildi. Bambaşka ayrımsız suçtan tutuklu mevcut M.T. ise cezaevinden Gürültülü ve Fon Enformatik Sistemi ile bağlandı. Şüphelilerden M.T, H.T, P.T. ve D.T, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, F.A ve İ.P. ise adli taharri gibi serbest bırakıldı. – ERZİNCAN

Share: