Erzurum’da kalp krizi sonucu ahiret yolculuğu eden leşker serencam yolculuğuna uğurlandı

Vazifeli olduğu Suriye’den izin için geldiği memleketi Erzurum’da kalp aksesi sonucu vefat eden Yaya Sözleşmeli Leşker Mustafa Yerdelen’in cenazesi toprağa verildi.

Tunceli’nin Hozat ilçesindeki 51. Komando Tuğgeneral Komutanlığında memur olan ve görev üzere Suriye’ye gönderilen 27 yaşındaki Yerdelen, 5 çağ geçmiş müsaade alarak memleketi Erzurum’a geldi.

Ailesi ile gittiği piknik dönüşü kalp aksesi geçiren ve kaldırıldığı Erzurum Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybeden Yerdelen’in Türk bayrağına sarılı naaşı, askerler ve yakınlarınca cenaze taşıt ile Yakutiye ilçesindeki Narmanlı Camisi’ne getirilip katafalka konuldu.

Burada gün ortası planlı törende, helallik alınması sonrası İl Müftüsü Delice Sebep yoluyla cenaze namazı kıldırıldı. Yerdelen’in naaşı, merasim mangası eşliğinde cenaze nakil aracına alındı.

Yerdelen’in cenazesi dualarla Abdurrahman Gazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Törende güçlükle ayakta duran ata Nuri Yerdelen’i, 9. Kolordu Komutanlığı Erkânıharp Başkanı İstihbarat Miralay Şerafettin Bahir ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Cemiş İlbaş teskin etti.

Cenaze namazına, Erzurum Büyükşehir Şehremaneti Başkan Vekili Fevzi Polat, İl Açıkgöz Komutanı Miralay İlker Parıltı, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Osman Akar, annesi Asuman Yerdelen, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Share: