Eskişehir Büyükşehir’den Gençleri Kitap Okumayı Özendiren Atölye

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Osmangazi Deneyimsizlik Merkezi yoluyla planlı, “Başucu Kitabım” atölyesi ile sunu çokça okunan ve yüzü sıcak kitapların içerikleri murahhas gençlerle paylaşıldı.

Büyükşehir Osmangazi Gençlik Merkezi’nin gençlerin zatî, pedagojik, kültüre ve sanatsal gelişimine müteveccih çalışmaları sürüyor.

Bu kapsamda düzenlenen “Başucu Kitabım” atölyesi, Büyükşehir Osmangazi Cahillik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kitap okumayı motivasyon eden ve bildirme çok yüzü sıcak, bildirme haddinden fazla okunan başyapıtların paylaşıldığı atölye gençlerin iri ilgisini çekti.

Yapılan atölyenin çoluk çocuk marifetiyle çok beğenildiğini tamlayan Büyükşehir Osmangazi Cahillik merkezi yetkilileri, “Başucu Kitabım atölyesi, gençlere tezkere okumayı motive etmek için hayatlarında düz edinmiş kitapların içeriklerini katılımcılarla paylaştığı ayrımsız atölye adına düzenlendi. Katılımcılar yanında getirdiği kitabın tanıtımını ve kendilerinde uyandırmış olduğu izlenimi rapor ederek duygularını paylaştılar. Böylece katılımcıların pusula hakkındaki kuruntu alışverişi yapması sağlanarak takkadak okudukları değil, okuyamadıkları kitaplar için birlikte vukuf sahibi olmaları sağlandı. Başucu Kitabım dememizin sebebi gençlerin hayatlarında etkisi olan eserleri gine yeniden görmek isteklerinden dolayıdır” açıklaması yaptı.

Atölyeye katılan gençler, Büyükşehir Osmangazi Cahillik Merkezi’nin düzenlediği etkinliklerin kendilerine eke kazanımlar sağladığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Share: