Eskişehir Büyükşehir’den Kırsalda El Çalışması

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Defa Yapım Hizmet ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, görev bitirme ve kalın alanı içerisinde kâin yollardaki çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Site merkezinde bir nice noktada say eden ekipler rustik yollarında birlikte çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Bu kapsamda Günyüzü ilçesi Gümüşkonak mahallesi ile Kapalıbük mahallesini bağlayan yolda sathi asfalt şümul çalışmaları bitmeme ederken, Günyüzü ilçesi Mercan Balığı mahallesindeki 1 km’lik kısımda dayanç ıslah ve yüzeysel asfalt kaplama çalışması tamamlandı. Kavacık mahallesi ile Kayakent mahallesi arasında ise  enfrastrüktür çalışmaları bitmeme ediyor. Günyüzü ilçesinde çalışmalar tamamlandığında toplamda 7 bin 200 metrelik kere ağında tehlikesiz muvasala sağlanacak.

Öte yandan, Sivrihisar ilçesi Sarıkavak- İbikseydi, Elcik, Memik, Kargın mahalle yolları ile Zey- Dümrek, Dumluca-Zey mahalleleri arasındaki yollar ile Sivrihisar merkezinde bulunan Eskişehir Caddesi ve Prof. Dr. Mehmet Kaplan Caddesi’nde dahi çalışmalar tamamlanarak, yollar hizmete açıldı. Bu çalışmalar sonunda Sivrihisar ilçesinde toplamda 23 bin metrelik nöbet ağında güvenli erişim sağlandı.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sürücülerin emin ve abat bire bir seyahat yapabilmeleri amacıyla çalışmaların mütemadi bitmeme ettiğini belirterek, mesai yapılan yollarda sürücüleri gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları üstüne uyardı.

Share: