Eskişehir domestik haberi: Treptow-Köpenick Belediyesi’nden Tepebaşı’na Ziyaret

Tepebaşı Şehremini Ahmet Ataç, Almanya’dan kardeş site Treptow-Köpenick Belediyesi temsilcileri ile tıpkısı araya geldi.

Tepebaşı Belediyesi’nin acun ve Türkiye’den ahi kentleri ile temasları devam ediyor. Tepebaşı’nın Almanya’dan ahi kenti olan Treptow-Köpenick Belediyesi ayrımsız gök bilimi ile Tepebaşı Belediye Reisi Ahmet Ataç’ı mülakat etti. Treptow-Köpenick çalgı okulundan Alexander Grothe, Cömert Şehirler Derneği üyesi Lutz Längert ve artist Dorit Bearch, Ataç’ı makamında musahabe etti.

FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNULDU

Buluşmada Ataç ve konukları, iki şehir arasındaki yerel yönetim çalışmaları ve kültürel iş birliği konusunda düşünüm alışverişinde bulundu. Başkan Ataç ayrıca Tepebaşı Belediyesi’nin sanatsal çalışmaları için birlikte konuklarına bilgiler verdi. Buluşmada Tepebaşı Belediyesi’nin Arsıulusal Eskişehir Pişmiş Yer Sempozyumu Musahabe Danışmanı Prof. Bilgehan Uzuner ve İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestraları ve Korolarının ilgilileri birlikte bulundu.

Alman misafirler, Ataç’ı başarılı çalışmalarından etraf kutlama etti. Ataç dahi ziyaretten çevre mutlu olduğunu belirterek, Treptow-Köpenick ile eli nimetli ilişkilerin devamını kâm etti. Ziyarette konuklar, Tepebaşı Belediyesi’nde sergilenen pişmiş topraktan eserleri da inceledi.

Share: