Eskişehir vukuf! Eskişehir Uran Odası’nda seçim maratonu tamamlandı

Eskişehir sanayi dünyasının çatı kuruluşu Eskişehir Uran Odası’nın (ESO) seçme süreci tamamlanarak 2022-2026 dönemi Divan, Yönetim Kurulu, Meslek Komiteleri, Düzen Bağı Müesses Üyeleri ile TOBB Genel Asamble Delegeleri seçimleri yapıldı.

Eskişehir Endüstri Odası’nda (ESO) Celalettin Kesikbaş’ın başkanlığını üstlendiği yeni dönemin yönetim kurulu üyeleri; Sinan Özeçoğlu, Fatih Düş, Büzük Erdoğan, Öcal Hedef Sürel, Şanlı Emre Sarar, Mehmet Rallas, Kağan Korkmaz ve Ahmet Özdemirel oldu. ESO’nun Sedir Başkanlığı görevine yine Süha Özbay seçilirken, Meclis Komutan Yardımcıları Nilay Tarih Erdemir ve Gürhan Albayrak, katip uzuv ise Furkan Ay oldu.

Seçimlerin ardından konuşan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Eskişehir Uran Odası seçimlerini şehrimize örnek olacak bir el birliği ve tesanüt ile gerçekleştirdik. Sanayicilerimizin desteğinden ve güveninden dünya haddinden fazla teşekkür ederim. Bittabi kim gelinen bu süreçte diyaloglarımızı bilcümle aktif tuttuk. Verilen bu ceht ve emeğin değerini bizden sonraları bu görevlere müştehi olacak arkadaşlarımız çokça henüz bol anlayacak. Bugün oluşturulan bu müstevi sonraki yıllarda harmoni kültürünün meyvelerini elan gani verecek” dedi.

“Çokça henüz etkin olacağız”

Dünyanın zor aynı dönemden geçtiğini belirten Kesikbaş, ekonomide yaşanan sıkıntıların finansmana erişimden enerji maliyetlerine, işçilik maliyetlerinden hammadde ve lojistik maliyetlerine kadar bir nice unsurun sanayiyi etraflıca etkilediğine değindi. Cemi bunlara rağmen sanayicilerin bu dönem de herhangi bir dönüş olduğu kadar milli vakfe sergilediğini tamlayan Kesikbaş, “İstihdam, üretim ve ihracata bitmeme ediyorlar. Böyle dönemlerde birbirimize alın haddinden fazla elan düşünceli, çokça henüz birbirimizi dinleyen, serencam odaklı tartışan bireyler atılmak sunu şişman sorumluluğumuz. Eskişehir Endüstri Odası yerine sabık dönemde olduğu kabil bu periyot birlikte sanayimizi ve sanayicilerimizi genişlik gür tıpkısı şekilde baziçe etmeye bitmeme edeceğiz. Yıpranmamış oluşan meclisimiz, komitelerimiz, hile kurulumuz ve cemi organlarımız ile bu zaman çok elan etkin kalkmak üzere çalışmaya hazırız. Kurulan bu cesaret içre tamlık meclis üyelerimizden yer nazik beklentim, Eskişehir Endüstri Odası’na haddinden fazla daha diri benzeri şekilde yardım vermeleri. Üreten Eskişehir, büyüyen Türkiye sloganı ile çıkacak olduğumuz bu yolda, tekrardan hepinize değişik teşekkür ediyorum” diyerek konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: