Eskişehir’de “5. Uluslararası Ayan ve Açıktan Öğrenme Konferansı” sona erdi

Rum Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Sistemi marifetiyle planlı 5. Uluslararası Yalınlık ve Uzaktan Öğrenme Konferansı’nın sona erdiği bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, konferansın Açıköğretim Sistemi’nin kuruluşunun 40. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “Eğitimde Yıkıcı Değiş” temasıyla Yunus Emre Kampüsü Mektepli Merkezi’nde gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, konferansa berrak ve açıktan öğrenme alanının acun çapında tanınmış isimleri Prof. Ojat Darojat, Prof. Markka Brown, Prof. Asha Singh Kanwar, Prof. Olaf Zawacki-Richter, Prof. Som Naidu ve Prof. Chih-Hsiung Tu’nun konuşmacı namına katıldığı vurgulanarak, “Hibrit olarak gerçekleştirilen konferansa 20 ülkeden 300’den fazla yaşama katıldı. Etkinlikte çevrimiçi ve yüz yüze oluşmak amacıyla hep 223 demeç, 7 açık oturum, 3 müzahir sunumu ve 2 workshop yer aldı.” ifadesi kullanıldı.

Etkinlik alanında darülfünun ve Açıköğretim Sistemi’ne ilişik stantların yanı sıra eğitim bilimi teknolojileri alanında çalışan firmaların üstelik stant açtığı bildirildi.

Açıklamada ayrıca kapanış töreninin ardından katılımcılar amacıyla şehrin tarihi ve turistik mekanlarını içeren ayrımsız toplumsal izlence düzenlendiği kaydedildi.

Share: