Eskişehir’den yer sarsıntısı bölgesine eksper hekimler gönderildi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerdeki hastanelerde fariza ayırmak amacıyla Eskişehir’den ehlihibre hekimlerin ve esenlik personelinin irsal edildiği bildirildi.

İl Esenlik Müdürü Prof. Dr. Maksat Bilge, yaptığı mukayyet açıklamada, deprem bölgelerine ulaşan afiyet çalışanlarının depresyon altında kalan vatandaşlar üzere muttasıl demeden çalışmalarına bitmeme ettiğini kaydetti.

Eskişehir’den Karaman ve Mersin’deki hastanelerde görev açmak amacıyla 2 plastik ve rekontruktif cerrahi uzmanı, 2 plastik ve rekontruktif cerrahi asistanı, 2 duygu ve huy uzmanı ve 1 ahşa cerrahi uzmanı hekimin ivedilikle bölgeye gönderilip, görevlerine başladığına değinen Bilgili, şunları belirtti:

“söz konusu hekimlerin yanında ilimizden zelzele bölgesine 2 ivedili tababet doktoru, 1 anestezi doktoru, 2 us cerrahi doktoru, 5 ortopedi ve titreyiş doktoru, 4 düz hekim hekim, 2 pahal hizmet uzmanı gönderilmiştir. Ayrıca bütün 25 cankurtaran, 4 UMKE uzlaştırıcı, 1 ateş parçası komuta aracı, 1 konteyner ve 111 sağlık personeli acil şekilde zelzele bölgelerine atıf edilmiştir. 2 yedek ambulansımızın birlikte amade durumda bekletilmektedir. Yer Sarsıntısı bölgesi illerimizin ivedi ebat çağrıları ilimize aktarılmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın evgin olmadıkça 112 Evgin Davet Merkezini çalışır etmemeleri önemle rica ediyorum.”

Share: