Eskişehirli Vatandaştan AKP İl Başkanı’na Tepki: “Meslek Ev Birliği Adı Altında Benden 500 Teklik Mülk İstiyorlar. Çocuğun Bir Tane Tişörtü 220 Liralık”

BAŞKA ZAİM

AKP Eskişehir İl Başkanı Zihni Hareketli, esnaf ziyareti sırasında tıpkı vatandaş marifetiyle tepkiyle karşılandı. Öz bahçesinde oğlu ile oturan vatandaş, Zihni Çalışkan’a, kiralık sülale bulamadığını söyledi. Meslek masraflarından de şikayet fail yurttaş, “Bak, ben bu çocuğu okutuyorum. Meslek sülale birliği adı altında benden 500 teklik servet istiyorlar. Çocuğun biricik tişörtü 220 liralık” dedi. Zihni Aktif, vatandaşa, “Sen hepsini tek tek söyleme bile ben hepsini çözeyim bunların. Ego çözerim, sen gravite etme” karşılığını verdi.

Zihni Faal, Köprübaşı ve Isıdam Sular’üstelik esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Deli Dolu, aynı çay bahçesinde oturanlarla bile hoşbeş etmek istediği sırada tıpkısı vatandaşın tepkisi ile karşılaştı.

Öz bahçesinde çocuğu ile birlikte oturan yurttaş, aylardır kiralık eş aradığını ancak bulamadığı söyledi. Ekol masraflarının yüksekliğinden da şikayet fail vatandaş, “Bak, ben bu çocuğu okutuyorum. Ekol ev birliği adı altında benden 500 lira mal istiyorlar. Çocuğun yegâne tişörtü 220 lira” diyerek konuştu.

“SEN HEPSİNİ BIRICIK BIR TANE SÖYLEME DE BEN HEPSİNİ ÇÖZEYİM BUNLARIN”

Zihni Etkin, vatandaşa, “Sen hepsini biricik bir tane gelir bile ego hepsini çözeyim bunların” karşılığını verdi.

“ABİ NASIL ÇÖZÜLECEK? ÇÖZÜM BULAMIYORUM EGO”

Vatandaşın Çalışkan’a yanıtı ise “Abi şüphesiz çözülecek? Hal bulamıyorum ben. Ben valiye gidiyorum, vali beni emlakçıya gönderiyor. Eskişehir’birlikte gitmediğim emlakçı bulunmayan benim” oldu.

“EGO ÇÖZERİM, SEN SIKINTI YAPMA”

Zihni Etkin, bunun üzerine, “Ben çözerim, sen etki ika” diye niteleyerek konuştu. Yurttaş ise “Ben uğrayacağım abi sana” diye eşit verdi. “Çok kıvançlı olurum” diyen Etkin, masadan ayrıldı.

Share: