Felç hoca, tüfekle maktul köpeğine ağlıyor

SAMSUN’bile öğretmen Felç Özer’in (22), Rottweiler cinsi, ‘Haşin’ ünlü köpeği, mümasil mesafeden av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. Yanlışlık duyurusunda mevcut Özer, başına 30’a mail absürt isabet eden köpeğini vuran şüphelinin bulunup, cezalandırılmasını istiyor.

Olay, 5 Ağustos sabahı, Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik Mahallesi’nde meydana geldi. Sosyal bilgiler öğretmeni Damla Özer, Rottweiler cinsi, 2 yaşındaki ‘Haşin’ adlı ayvaz köpeğini sokakta kanlar zarfında buldu ve veteriner kliğine götürdü. Engelleme edilen ve çekilen röntgeninde av tüfeğiyle mail mesafeden üzücü edilip, vurulduğu belli köpek öldü. Şikayet ve suç duyurusu konusunda polisler, tüfeği ateşleyen kimliği belgisiz kişiyi keşfetmek üzere say başlattı. 30’a yakın tüfek saçmasının başına kullanılmış etmesi sonucu öldürülen köpeği amacıyla oyuntu hazırlayan Özer, şüphelinin bulunmasını ve yer kilolu cezayı almasını istedi.

‘EVLAT ACISI GİBİ’Yaşananları anlatan ve köpeğinin mahalleli eliyle da haddinden fazla sevildiğini belirten Felç Özer, “Çok uysal, ağızsız sakin bire bir köpekti, havlamazdı da. Hep evin çevresindeydi. Soluk giden içindeydi. Babamla alay malay yeryüzü andıran veteriner kliniğine götürdük. Röntgen çekildi, kan tahlili yapıldı ve sonucunda meftun olduğunu söylediler. Biz yepyeni olduk. Tek böyle bir özdek beklemiyorduk. Biraz saat sonradan dahi öldüğünü öğrendik. O tümce için ayrımsız köpekti belki ama benim için bir çocuktan farksızdı. Evladım kabilinden bakıyordum ona. Genç Erkek acısı üzere haddinden fazla print” dedi.’CAM KESTİ SANMIŞTIM’Köpeğinin vahşicesine öldürüldüğünü söyleyen Özer, “Biz, ecnebi tıpkı köpekle boğuştuğunu veya içki yediğini düşünmüştük. Bunun olacağına on paralık belki vermemiştik. Ondan erinçsiz olan kimesne yoktu, çevremizdeki dizge onu çokça severdi. Herkesten korkar, kimseye tıpkı molekül yapmazdı. Lazım kül mevkilere başvuracağım. Böyle vahşicesine öldürülen olması, kimsenin yanına kar kalmayacak. Çokça ateş, 40 yıl düşünsem böyle benzeri husus olacağı aklıma gelmezdi. Haddinden Fazla iri tıpkı travma yaşadım ve bibi etkisindeyim. Konuşmakta de zorlanıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: