FETÖ operasyonunda 14 suratsız yakalandı

Ankara’bile, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu belirlenen 15 şüpheliye yönelik düzenlenen operasyonda, 14 güç yakalandı.

Firari mensupları üzerinden güncel faaliyetlerini sürdürmeye müteharrik ara sıra teşekkül mensuplarının, gizlenmek için kullandıkları “gaybubet” evlerinde saklandıkları belirlendi.

Bu kişilerin, istinaf veya Yargıtayda cezaları kesinleşen özge örgüt mensuplarının ensiz dışına kaçmalarını seçmek amacıyla çalıştıkları tayin edildi.

Bu bilgiler üstüne emek başlatan ekipler, 1 maaş beceri ve fiziksel takip sonucu teşkilat üyelerinin saklandıkları evleri belirledi.

Ankara İstihbarat ve Terörle Savaşım Yazıhane Müdürlüğü ekiplerince haklarında taharri kararı kâin 15 şüpheliye müteveccih düzenlenen eş zamanlı operasyonda 14 meşkûk yakalandı.

Şüphelilerden 3’ünün örgütün “askeri bilinmeyen” yapılanmasında, birinin “adliye kapalı” yapılanmasında idareci konumunda bulunduğu, örgütün Nevşehir ve Sivas illerinden sorumlu “ablalarının” birlikte şüpheliler beyninde vadi aldığı kaydedildi.

Şüpheliler ortada, meslekten ihraç edilen eski Liva E.Y. ile ihraç edilen 5 subay ve astsubayın bile bulunduğu öğrenildi.

Diğer şüphelilerin dahi “örgütün sivil yapılanmasında mesul seviyede fariza aldıkları ve örgüte finans sağladıklarına dayalı haklarında etkili nedamet beyanları ve deliller zımnında” arandıkları belirtildi.

Share: