Firez ve Turizm Vekil Yardımcısı Alpaslan, Boyabat’ta yenileme çalışmalarını inceledi

Kültür ve Turizm Vekil Yardımcısı Eşsiz Alpaslan, Sinop’un Boyabat ilçesinde planlı restorasyon çalışmalarını inceledi.

Alpaslan, Sinop Tarihi Mapus ve Müzesi, Şehir Meydanı Budun Bahçesi Projesi ve Balatlar Bina Topluluğu hafriyat sahasında incelemelerde bulunduktan sonra Boyabat ilçesine geldi.???????

Boyabat Belediye Başkanı Hüseyin Coşar’ı makamında musahabe edip filinta olsun dileğinde bulunan Alpaslan, peşi sıra Tarihi Ölçülü Çarşı’daki restorasyon çalışmalarını inceledi, aynı öz ocağında vatandaşlarla dostça etti.

Tarihi Kemaldede Camisi ve restorasyon çalışması devam fail tarihi İnönü İlkokulu’nda de incelemelerde mevcut Alpaslan, gazetecilere,

Sinop’un hem kültürel ve zaman hem birlikte saf görk açısından alışılmamış düzeyde tıpkı ülke olduğunu söyledi.

Kültür turizmi itibarıyla haddinden fazla önem verdikleri Sinop’ta incelemelerde bulunduklarını belirten Alpaslan, “Boyabat Orta Çarşı’da etaplar halinde yürüttüğümüz yenileme çalışmalarımız var. Hem bunların değerlendirmesini hem üstelik inceleyerek ne durumda olduklarını gördük. İkinci adım çalışmalarına bire bir an ilk kaplamak amacıyla değerlendirmelerde bulunduk. İnşallah hızlı şekilde ikinci etaba dahi başlayacağız. Boyabat’ın tarihi varlığını diriltme ederek vatandaşlarımıza ve ülkemize sunmuş olacağız.” dedi.

Projeler bittiğinde Boyabat’ın Türkiye ve dünyanın herhangi bir yerinden ziyaretçi alacağını dile getiren Alpaslan, “Bu tarihi yerlere olan sorumluluğumuzu hesabına getirerek ati nesillere aktarmayı planlıyoruz. İnşallah bunları elan çabuk ve elan bol şekilde devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

İncelemelere AK Öğür Sinop Saylav Şiir Maviş, Boyabat Kaymakamı Enver Yılmayan, Şehremini Hüseyin Coşar birlikte katıldı.Share: