Fiziksel engeli kâin koşa, yardım etmek üzere tek engelin olmadığını gösterdi

Eskişehirli Yusuf ve Feyza Girat çifti, kurdukları içtimai medya grubuyla gelişigüzel yaşanan hareket felaketine destekte bulunurken, vergili koşa; “Fiziksel engelimiz olduğu üzere kazma kürekle enkazda müzaheret edemedik ve bu yüzden sosyal medyada grup oluşturduk” ifadelerini kullandılar.

Kahramanmaraş merkezli kendisine meydana gelen ve toplam 10 ilde nazik yıkıma bozukluk olan depremlerin arkası sıra, ülke genelinde adeta yardım seferberliği başladı. Yüzbinlerce adam imkanları doğrultusunda yapabildiği yardımı deprem bölgesine duyurmak için farklı yöntemler tercih ediyor. Eskişehir’de hayat dolu ve fiziksel engelleri mevcut Yusuf ve Feyza Çifti ise oluşturdukları ‘Elbistan haberleşme grubu’ ile kısaca bin kişiye ulaşıp zelzele bölgesine istek köprüsü oluşturdular.

Fiziksel engelleri bulunduğu amacıyla kazma kürekle arkalama edemediklerini ve bu nedenle bir şekilde bindi olabilmek için tanıtma grubu kurduklarını söyleyen Yusuf Girat, Elbistan halkının katkılarıyla haberleştiklerini dile getirdi. Gerileme altında kalanların teyitli bilgilerini, keçe, barınma, yiyecek, ruba ve barınma noktaları kadar yüce bilgileri yetkilere bildirdiklerini tamlayan Girat sözlerine şöyle devam etti:

“Ego Elbistan damadıyım, Eskişehir’de yaşıyoruz”

“Eşimle gelişigüzel depremin önce gününden itibaren Elbistan haberleşme grubunu oluşturduk. Ben Elbistan damadıyım, Eskişehir’bile yaşıyoruz. İkimiz da bedenî engelliyiz. Depremde Eskişehir’den Elbistan’a bire bir dilek köprüsü düşünmek istedik. Fiziki engelimiz olduğundan kazma kürekle enkazda arkalama edemediğimiz için sosyal medyada bu grubu oluşturarak. Elbistan halkına depremin bölgesinde hem danışma hem birlikte teavün amacıyla elimizden geldiğince katkıda yatmak istedik. Grubumuz dahi depremin ilk gününden itibaren bin kişiye fazla kişiye ulaştı” – ESKİŞEHİR

Share: