G20 zirvesinde Erdoğan ve Biden’dan dikkat calip fotoğraflar

İtalya’nın başkenti Roma’bile 16. G20 Liderler Zirvesi başladı.

İtalya Başbakanı Mario Draghi, geçmiş celse öncesi celal ve hükümet başkanlarını resmi kendisine karşıladı.

Corona virüs salgınında 2 sene aradan bilahare geçmiş karşı karşıya gerçekleştirilen G20 Zirvesi kapsamında liderler, eş fotoğrafı çekimine katıldı.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, eş fotoğrafı çekimi öncesinde Fransa Reisicumhur Emmanuel Macron ile selamlaştı.

Reisicumhur Erdoğan elan sonraları ÇAKER Başkanı Joe Biden ile tokalaştı.

Erdoğan geçtiğimiz Ilkgüz ayında İstanbul’da yaptığı açıklamada, ESIR Başkanı Joe Biden ile ilgilendiren eleştirilerde bulunarak “Şu anda maatteessüf böyle tıpkı durumdayız ve BENDE’üstelik bizim münasebetlerimiz iki NATO ülkesi namına burada olmamalı. Henüz geçmiş tek KÖLE lideriyle bu durumu yaşamadım. Maatteessüf ABD şu anda terör örgütlerine beklenenin haddinden fazla çok üzerinde bindi veriyor. Mücadeleyi bırakın onlara gebe miktarda zırh, açkı materyal destekleri veriyor” demişti.

Reisicumhur Erdoğan, ESIR Başkanı Biden ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson yazma masa toplantısı öncesinde ise bire bir müddet ahbapça etti. İki reis maske takmazken, Erdoğan’ın maskesini çıkarmaması ilgi çekti.

Reisicumhur Erdoğan, zirvede “Global Ekonomi ve Küresel Afiyet” ve “Daha İyi Toparlanma üzere KOBİ’lerin ve Kadınların Ehil Olduğu İşletmelerin Desteklenmesi” temalı oturumlar ile say yemeğine katılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, liderlerle ikili görüşmeler yapacak, İtalya Başbakanı Mario Draghi’nin aile sahipliğinde düzenlenecek kültürel etkinliğe katılım edecek ve İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’nın gök bilimi başkanları onuruna vereceği akşam ezanı yemeğine katılacak.

Cumhur Reisi Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kaynak ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Yük bile Roma’evet geldi.

Share: