Galibiyet Partisinden incizap eden Soner Çam, Genel Komutan Beklenti Özdağ’ı eleştirdi

Parti içindeki marjinal görüşlerinden yağlık kâh arkadaşlarıyla beraber Galibiyet Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ’ın azmettirdiği kişilerce darbedildiklerini öne sürerek partisinden çekilme eden Soner Çam, Özdağ’a yönelik kâh iddialarda bulundu.

Çam, İstiklal Mahallesi Pörsümüş Bulvarı’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Utku Partisi Kurucular Müesses ve Umumi İdare Oturmuş Toplantısı’nın 25 Eylül’bile Ankara’dahi gerçekleştirildiğini anımsattı.

Kurucular yerleşmiş üyesi yerine katıldığı bu toplantıda şahsına ve arkadaşlarına müteveccih geveze yapıldığını dile getiren Çam, “Özdağ aleyhine vacip mecmu hukuki girişimleri başlatacağım.” dedi.

Öğür gönüllülerinin bağışlarının tıpkı bölümünün partiye ve partinin ihtiyaçlarına değil, kişilere ve kişilerin servetlerine aktarıldığını öne süren Çam, “Söz Konusu linç girişimi bu vakıanın tarafımca ortaya çıkarılması, herhangi bir arlı insan kabil konusunda gidilmesi, şahsımın ve bu milletin parasına cemaat gezinti mücadelesinin sonucu gerçekleşmiştir.” ifadesini kullandı.

Beklenti Özdağ’ı eleştiren Çam, şu iddialarda bulundu:

“Ayyıldız Hareketi sürecinde parti kurulması için benden birkaç nöbet servet istedi. Bana servet cem yetkisi verdi. Ego birlikte kendisinin şahsi vezneci adına parayı gönderdim. Ayrıca Eskişehir ilçelerinin bire bir yıllık icar bedellerini evvelden yerine ödedim, masrafları ferdî adına karşıladım. Galebe Partisi Eskişehir iklim binasının kira ve tüm masrafları tarafımca giderilmiştir. İlerleyen süreçte partide benim gibi birçok arkadaştan para aldığını öğrenince durumdan şüphelenip, fırka muhasebesinde verdiğim paraların karşılığını bulmaya çalıştım. Bire Bir süre araştırmalarda bulunduktan bilahare bizlerden ve tanımadığımız birçok kişiden topladığı paraların parti kayıtlarına girmediğine tanık oldum.”

Tümen dip yönetiminde FETÖ’den yargılanan kişilerden müteşekkil bir divan olduğunu argüman fail Çam, “Bizler Atatürk çizgisinde Türk milliyetçileri kuvvet olacak diye bol niyetli duygularla gittik. Hangi yazık ki mahsus aynı süreçten bilahare bunun hakeza olmadığını gördük.” diye niteleyerek konuştu.

Soner Çam, Galibiyet Partisi Eskişehir İl Teşkilatında istifaların olduğunu söyledi.

Galebe Partisinden istifa eden Bursa Kurucu İl Başkanı Halil İbrahim Aydınlık ve Antalya Müessis İl Başkanı Galip İlya bile Ümit Özdağ’a yönelik eleştirilerde bulundu.

Share: