Gark ihbarı üzerine sahile mevrut polisler bile keyiflerini bozamadı

Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde aynı kişinin boğulduğu ihbarı bahir polisini alarma geçirdi. Yapılan aramada ayrımsız ize rastlanmazken sahilde kâin ara sıra vatandaşlar, o anları betik okuyarak ve yüzerek izledi.

Fenomen, mazi saat 16.00 sıralarında Konyaaltı Sahili’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sahilde denize girip güneşlenen vatandaşlar, dubaların ilerisindeki tıpkı kişinin arkalama istediğini gördü. Tıpkısı süre sonra şahsın kaybolduğunu gören vatandaşlar, durumu 112 Ivedili Davet Merkezine bildirdi. İhbarın arkası sıra bölgeye bahir polisi ve sahil asayiş ekipleri yönlendirildi. Bölgeye hız teknesi ve bot ile gelen ekipler, mufassal süre incelemelerde bulundu. Fenomen hesabına gelen iki balık adam, akarsu altında arama yaptı.

Polis ekipleri sıkça uyardı

İhbar üstüne polis ekipleri alarma geçerken, ara sıra vatandaşların o anları kitap okuyarak ve denizde yüzerek izlemesi dikkatlerden kaçmadı. Mavera yandan polis güçleri ekipleri, yasak olmasına rağmen dubaları güzeşte vatandaşları üstelik sık sık uyardı.

“Suya batıp bundan sonra, elini üst kaldırıyordu”

Yaşananları anlatan Merve Kır, “Biz burada yüzüyorduk. İleriye akla yatkın baktık, tek bayan seslendi. Birisinin boğulduğunu söyledi. Biz de oraya baktık. yegâne adamın kafası suya batıp bundan sonra, elini fevk kaldırıyordu. inanmak üzere yukarıya çıktık. Insan elini serencam yol kaldırıp suya battı. Benzeri henüz göremedik. Daha sonradan polise bilgelik verdik” dedi.

Aramalardan son alınamayınca çalışmalara sonuç verildi. – ANTALYA

Share: