Gazeteci Güzel Şimşek’i darbeden şüphelinin 5 sene 4 taban kadar hapsi istendi

Tıpkısı televizyon programında Demokrat Fırka Kalaba Milletvekili Cemal Enginyurt ile tartışan gazeteci Berceste Balkır’i darbettiği iddiasıyla tutuklanan Emrah Topal hakkındaki sormaca tamamlandı. Savcılık, aynasız Emrah Topal karşı “Kolay yaralama”, “Alenen taşlama” ve “Gözdağı” suçlarından 5 sene 4 taban kadar mapushane istemiyle savca hazırladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022 tarihinde bir göstergeç kanalında yayınlanan “Gündeme Dayalı” programında mihman olan gazeteci Latif Şimşek ve mebus Cemal Enginyurt’un ortada tartışma yaşandığı, ayrıksı konukların tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu tam Emrah Topal’ın Seçme Şimşek’i ağırlık ve tokat alaşağı etmek kanalıyla darbettiği belirtildi. Kaka Topal’ın, Berceste Balkır’e sinkaflı sövme da ettiği tamlanan iddianamede, görüngü anına ilgili müşteri görüntülerine bakarak şüphelinin şikayetçiyi ensesinden kendisine akilane çekerek, esen aracılığıyla pres attığı, yüzüne tokat attığı ve vurmaya aylamak istediği, fakat farklı şahısların araya girdikleri kaydedildi. Adli Tıp raporunda şikayetçinin olay nedeniyle meydana mevrut yaralanmasının macerasız tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu tabir edildi.

“ÖFKEME YENİK DÜŞTÜM”Şüpheli Emrah Topal’ın ifadesinde, fenomen simultane çılgın kımıldatma edildiği ve öfkesine aşınmış düştüğü üzere şikayetçiye fiziki müdahalede bulunduğunu söylediğine saha verildi. Taraflar ortada uzlaşma sağlanamaması üzerine suratsız Emrah Topal için “Bayağı Yaralama”, “Taşlama” ve “Gözdağı” suçlarından 1 yıl 1 aydan 5 sene 4 aya büyüklüğünde kodes istemiyle iddianame düzenlendi. Kaba önümüzdeki günlerde İstanbul Esas Ukubet Mahkemesi’nde yargılanacak.

Share: