Gaziantep ve Malatya’da, 19 Ilkgüz Gaziler Günü nedeniyle merasim düzenlendi

Gaziantep ve Malatya’da 19 Ilkgüz Gaziler Haset nedeniyle merasim düzenlendi.

Gaziantep’te 15 Orak Ayı Demokrasi Meydanı’ndaki törende, Ilbay Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice, 5. Zırhlı Tuğgeneral Komutanı Sancak Hacı Halil Osma, Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Cuma Namazı Yiğitlik, Türkiye Harp Mamülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Orion Cücük, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Gaziler hesabına mütekellim Hiçlik Fakçı, şehit ve gaziliğin çekişme meydanlarında erişebilecek yer vakur mertebelerden olduğunu belirterek, “Hele gazi kent Gaziantep’te benzeri gazi kendisine yaşamaktan onur ve çekicilik duyuyorum.” dedi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam fail programda koşuk dinletisi yapıldı.

Malatya

Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı’na, Vali Hulusi Delimsirek, 2. Kargaşa Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yazıhane Başkanı İbrahim Cengiz çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Delimsirek ve beraberindekiler, Yeşiltepe Kent Mezarlığı’ndaki şehitliği konuşma ederek, şehit mezarlarına kırmızı ve beyaz karanfil bıraktı.

Protokol, okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından dua etti.

Törene İl Itimat Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Cingöz Komutanı Güllabi Mümessil Albay Ercan Zer, Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, kâh sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: