Gediz Belediyesi’nden ücretsiz ruhsal müşavirlik hizmeti

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, ihtiyaç sahibi herkesin yanında maddesel manevi vadi düzlük Gediz Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında hayata geçirdiği uygulamalar ile vatandaşların beraberinde olmaya bitmeme ediyor.

Gediz Belediyesi bünyesinde, toplumsal belediyecilik çerçevesinde Psikolog Emine Aras aracılığıyla ücretsiz psikolojik müşavirlik hizmeti vermeye başladı. Orak Ayı ayından bu yana birçok kişiyle görüşen ruh bilimci Emine Aras vatandaşlara psikolojik müşavirlik hizmeti gerçekleştirdi.

Son yıllarda anbean artan psikolojik ve familya içi sorunların atlatılması, bu sorunlara çözüm odaklı yaklaşılması üzerine bireyleri desteklemeyi amaçlayan Gediz Belediyesi, ücretsiz ruh bilimsel müşavirlik hizmeti vermeye kamu hızıyla devam ediyor.

İnsan odaklı projeleriyle eğitimden sağlığa, zatî bakımdan besin ve yakacak yardımlarına, marazlı nakil hizmetlerinden, temel ve çağa sağlığına kadar ihtiyacı olan herkesin birlikte meydan kayran Gediz Belediyesi, toplumsal belediyecilik alanında eskimemiş tıpkı uygulamayı daha hayata geçirdi.

Gediz Belediye Reisi Muharrem Akçadurak, “Belediyemiz ruhsal müşavirlik birimi; Ev Danışmanlığı, Ferdî Müşavirlik, Psikolojik Testler ve Ölçekler, Çocuk Ergen Danışmanlığı konularında bakım vermeye devam ediyor” dedi.

Psikolog Emine Aras ise; “Bala ve ergenler üzere hazırlanan iş gözlem formları doğrultusunda bireysel çalışmalar yapılarak, çocukların büyüme sürecinde yaşadığı krizleri bire bir soruna değil fırsata dönüştürmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda yetişkinler amacıyla birlikte hayatın akışında ortaya çıkabilecek sorunlarla kafa etmekte zor zihayat vatandaşlarımıza bindi vermeyi hedefliyoruz. Dimdik duygusal kavramı, bedeniyle ve ruhen metin tutmak anlamını taşıyor” diyerek konuştu.

Gediz Belediyesi bünyesinde ücretsiz hizmet veren Ruhiyatçı-Familya Danışmanı Emine Aras, desteğe ihtiyacı olan birlik Gediz halkını bekliyor.

Psikologdan destek almak talip vatandaşlar, Gediz Belediyesi’ni 444 6 439 nolu telefondan ulaşarak veya bizzat Belediye Bakım Binası Beyaz Zehir Masadan hafta arası günlerde termin oluşturabilme imkanı sağlanıyor. – KÜTAHYA

Share: