Gediz’de portatif yüzme havuzu açılışı yapıldı

Kütahya’nın Gediz İlçesinde Cahillik ve Spor Bakanlığı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi çerçevesinde “Portatif Yüzme Havuzu” ve yaz spor okulları açılışı düzenlendi.

Gediz’de çocukları spora yönlendirmek üzere ücretsiz olarak açılan Yaz Spor Okulları’nda Gediz Şehremaneti Başkanlığı aracılığıyla futbol, basket, uçan top topları, kort tenisi raketleri, idman malzemeleri, çalışım minderi, tramplen, trombolin ve ağ spor malzemeleri desteği verilerek, tişört dağıtımı yapıldı.

Açılış törenine, Gediz Şehremini Aşure Ayı Akçadurak, ile tören düzeni üyelerinin yanında öğrenciler ve velileri katıldı.

Gediz Belediyesi’nin rastgele yıl düzenlediği yaz spor okullarına bu yıl “Yüreğine Sporla Dokunmadık Can Kalmasın” sloganı ile 1300 sporcu kaydı gerçekleşti. Basketbol 95, Taekwondo 118, Idman 218, Yüzme 482, Voleybol 129, Futbol 132, Masa Tenisi 38, Badminton 62, Tenis Kortu Tenisi 26 oluşmak üzere 1300 sportmen ya hizmet veriyor.

Konu karşı açıklama eden Gediz Şehremini Aşure Ayı Akçadurak; “Okulların tatile girmesi ile alay malay çocukların, gençlerin sporla mesafe geçirmeleri, topluma daha dinç ve dosdoğru şekilde kazandırılmaları için, İlçemizde yaz spor okulları uygulaması bitmeme ediyor. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Gençlik ve Spor Bakanlığı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi çerçevesinde “Seyyar Yüzme Havuzu” ile vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Zaman itibari ile yüzme branşında kayıtlarımız 800’e ulaşmış durumda. Yaz Spor Okullarına katılan sporcular, bilirkişi antrenörler eşliğinde seçme branşa bakarak değişik periyot ve mekanda eğitimler verilmekte. Yaz spor okuluna katılan öğrencilerimiz, erkin zamanlarını arz ongun şekilde değerlendirerek bir nice spor dalında eğitim almış olacaklar. Yaz spor okuluna başlayan eğitmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

Bin 300 sportmen kayıtlarının olduğunu tamlayan Gediz Toyluk ve Spor Müdürü Muhammed Izdırap; ” 800 öğrencimiz yüzme branşı üzere başvurma etti. Portatif yüzme havuzu sebebiyle 7’den 70’e herkesi yüzme öğretmeyi hedefliyoruz. Herkesi yüzmeye bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yüzme havuzu açılışı sonrası Idman ve Taekwondo gösterilerinin izlendiği açılışta sporculara tören düzeni eliyle tişört dağıtıldı. – KÜTAHYA

Share: