Germencik’te 19 Ilkgüz Gaziler Günü törenle kutlandı

İlçe Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Gazilerle gelişigüzel Atatürk Anıtına Çelenkler koyması

İlçe Bitirmiş Komutanlığından Açıkgöz Astsubay Mümessil Çavuş Muazzez Delicesine’ın günün medlul ve öneminin belirten konuşması

Törene katılan Gaziler davetlilerle birlikte yemekte bire bir araya gelmesi

Yemek sonrası dua edilmesi

AYDIN (AA) Aydın’ın Germencik ilçesinde Gaziler günü Törenlerle kutlandı.

Germencik Cumhuriyet Altını meydanında düzenlenen törende ilçe Kaymakamı Turgay Gülenç, İlçe Belediye Başkanı Fuat Öndeş, Gazilerle alay malay Atatürk Anıtına Çelenkler koydular.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Bitirmiş Komutanlığından Cingöz Astsubay Mümessil Çavuş Aziz Şahin yaptı. Celil Alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün liderliğinde boyunduruk altında yaşamaktansa temas ahit ölmeyi tercih fail Türk Milleti Çanakkale’den Sakarya’ya büyüklüğünde hep cephelerde bir nice evladını şehit vererek bu amaca ulaşmıştır.

Bugün Kebir Bayrağımızın Ülkemizin temas köşesinde Gururla dalgalanıyorsa İstiklal Marşımız Yurt Semalarında yükseliyorsa Türk Milleti irtibat el birliği içerisinde henüz müreffeh yarınlara koşuyorsa bunu Siz Kahraman Gazilerimize borçluyuz. Yer Su ile yoğrulduğunda balçık Nefes ile yoğrulduğunda ise Yurt olur. Türk Vatanı Türk’ün Kanıyla sulanarak yoğrulan ayrımsız Coğrafyanın adıdır diye konuştu.

Daha sonraları Törene katılan Gaziler Davetlilerle birlikte yemekte bir araya geldiler.

İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç, Belediye Reisi Fuat Öndeş, İlçe Cingöz Komutanı Kayırıcı Mülazım Salih Demirtaş, İlçe Emniyet Müdürü Uca İhsan Özçelik, Gazi ve Şehit Aileleri Siyasi Parti temsilcileri, Daire Amirleri, Askeri ve Vatandaşlar Amade bulundularShare: