Gökçe Gökçen: “Metal Baronları İçin Behişt Olan Bu Vatan; Bu Ülkenin Temiz Evlatları, Gençleri İçin Aynı Cehennem Haline Geliyor”

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Semavi Gökçen, “Devletin üstlenmesi müstelzim yetişek masraflarını karşılayamayan, hareket birlikte bulamayan gençler ve torunlar uyuşturucuya sürükleniyor. Eroin baronları üzere cennet olan bu yurt; bu ülkenin öz evlatları, gençleri için bire bir tamu haline geliyor” dedi.

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Mavi Gökçen, iktidarın gençlik politikalarına ilgilendiren mukayyet açıklama yaptı. Gökçen’in açıklaması şöyle:

“Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu’nu, AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı dinlediğimizde eksantrik bir ülkede yaşadığımızı düşünmeye başladık. Biri bütün öğrencilerin ev ve tahaffuz ihtiyaçlarını karşıladığını tez ediyor, gayr gençlerin musahabe ve teknolojiye kadar bütün alanlarda geleceğe umutla baktığından saraka ediyor.

“BIR NEBZECIK ÖĞRENCİLERİNİN AÇLIKTAN BAŞLARININ AĞRIDIĞINI, YEMEK İSTEYEMEYECEK KADAR GURURUNUN KIRILDIĞINI GÖREN ÖĞRETMENLER İSYAN EDİYOR”

Bu tam İzmir’dahi KYK yurdunda ayrımsız öğrenci benzeri çağ içerisinde iki yemekten da böcek çıktığını, görevlilere söylediklerinde ‘olabilir hakeza şeyler’ cevabını aldığını anlatıyor. Isparta’da KYK yurdunda bire bir saldırgan elindeki satırla olağanüstü saçıyor. Çankırı’da, Gaziantep’te KYK yurdunda kurtlanmış yemekler veriliyor. Yalova’da KYK yurdunda musluklardan çamurlu akarsu akarken Sazak yurdunda sifonların aynı kısmı çalışmıyor. Ranzaların doldurulduğu KYK yurtlarında öğrenciler çağ alamıyor, uygulayım bilimi devrimlerinden bahsedilen aynı dönemde çoluk çocuk bu yurtlarda internetten da yoksun yaşıyor. ‘Bütün öğrencilere mikro sağlandı’ iddiasının yanında tarikat yurtlarına tutkun durmak istemedim diyen Enes Yağız, gencecik yaşında canına kıyıyor. Küçücük öğrencilerinin açlıktan başlarının ağrıdığını, yemek isteyemeyecek büyüklüğünde gururunun kırıldığını gören öğretmenler başkaldırı ediyor.

“UYUŞTURUCUYLA BİRLİKTE EV İÇİ ŞİDDET VE SUÇ ORANLARI ARTIYOR, ESAS-BABALAR TEDİRGİNLİK İÇİNDE ÇOCUKLARININ O DOLAŞMA KENDİNE BEIS VERİP VERMEDİĞİNİ ANLAMAYA ÇALIŞIYOR”

Devletin üstlenmesi müstelzim terbiye masraflarını karşılayamayan, gelişim birlikte bulamayan çoluk çocuk ve dallar uyuşturucuya sürükleniyor. Mızrap baronları üzere cennet olan bu vatan; bu ülkenin arı evlatları, gençleri amacıyla tıpkısı tamu haline geliyor. Uyuşturucuyla birlikte kari içi momentum ve cürüm oranları artıyor, asil-babalar hastalık süresince çocuklarının o zaman kendine zarar verip vermediğini anlamaya çalışıyor. Bu kadar yılgı donör tıpkısı ortamda Erdoğan, gençlerin gelecekten umutlu olduğundan bahsediyor. Biz Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bambaşka bir anlayışla yönetmekten bahsederken onlar, bu yüzyılın içinden harflerimizi, dilimizi ve Cumhuriyetimizi koparıp alma planları yapıyor.

“CUMHURİYET’İ SİLDİKLERİ BİR YÜZYILDAN BAHSEDİYOR”

Tığ iki buçuk yıldır Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına dair hedeflerimizi anlatıyoruz, onlar ise Cumhuriyet’i sildikleri bire bir yüzyıldan bahsediyor.”

Share: