Gölpazarı Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan Balığı görevine başladı

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine atanan Ilçebay Mustafa Nevzat Mercan Balığı, görevine başladı.

Mercan Balığı, yaptığı açıklamada, Gölpazarı’nın ecdadın önce kurduğu yörelerden biri olduğunu belirterek, ilçeye aldatıcı hizmetler yapabilmek için çalışacaklarını söyledi.

Gölpazarı’nın tarihi bire bir öneme eş olduğunu kaydeden Mercan, ilçenin hem turizm potansiyeli ile hem üstelik gıda sanayisi ile önünün çokça sarih olduğunu dile getirdi.

Mercan, şunları kaydetti:

“Zer bire bir saha, inşallah hep kurumlarımızla teşrikimesai içinde hizmet etmeye çalışacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu toplumsal projelerle ilişik çalışmalarımıza inceden inceye strateji ederek bitmeme edeceğiz. Zirai potansiyeli gitmek amacıyla neler yapılabileceğini değerlendirip paydaşlarımızla bu arada muktezi çalışmaları yürüteceğiz.”

Ceviz el işi tesisinin hizmete girmesi için bile vacip çalışmaları yaptıklarına değinen Mercan Balığı, “Ceviz kurutma ve soyma tesisimizin kuşkusuz henüz verimli çalışabileceğini değerlendirip, köylülerimizin bu tesisten beklentilerinin neler olduğunu öğrenip onlara hizmet edebilecek ayla getirerek inşallah tarımsal kalkınmayı müzahir çalışmalar yapacağız.” ifadesini kullandı.

Share: