Google, uygulama geliştiricilerine 90 milyon dolar ödeyecek

Google, aynı duruşma dosyasına bakarak, Android çokbilmiş telefonlar için çalışmalar oluşturarak ve kullanıcıları uygulama içi mübayaa yapmaya tefhim etmek için kazandıkları servet konusuda aplikasyon geliştiricileriyle yaşadığı kanuni tıpkı anlaşmazlığı çözebilmek amacıyla 90 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Uygulama geliştiricileri, Ün Francisco’daki federal mahkemede açılan davada, Google’ı akıllı telefon üreticileriyle anlaşmalar, beceri engeller ve dirimlik paylaşımı anlaşmaları kullanarak uygulama ekosistemini aktif bire bir şekilde durdurmak ve ödemelerin çoğunu Google Play faturalandırma sistemi eliyle % 30’luk varsayılan tıpkısı hizmetle devretmekle suçladı.

Google, önerilen anlaşmanın benzeri parçası yerine, 2016-2021 yılları ortada almanak 2 milyon dolar veya elan beş altı sağlık elde eden uygulama geliştiricilerini semirtmek amacıyla 90 milyon dolarlık aynı kaynak oluşturacağını bildirdi.

Google, blog yayınında “Google Play üzerinden sağlık elde eden ABD’li geliştiricilerin şişman çoğunluğu, isterlerse bu fondan dünyalık almaya adalet kazanacak” açıklamasını yaptı.

Google o uygulamayı güzün kapanıyor

 

Google, seks ayrımcılığı davasında 118 milyon dolar ödeyecek

 

Share: