Gücük devir dolayısıyla 6 araç ve aynı hareket yerinin yandığı olayda güvenlik ihmali iddiası

Gücük çevrim zımnında 6 dil ve bire bir iş yerinin yandığı olayda düzenlilik ihmali iddiası

Diyarbakır’de aynı araç galerisinde kısa çevrim zımnında 6 vesile, ve 1 pres parçalanmamış oldu

Araçtaki kısa çevrim 10 milyonluk uymazlık getirdi

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da güzeşte gece saatlerinde bir otomobilin güdük devre yapmasıyla oto galeriden ateş bundan sonra. Galeri dükkanındaki yangında 6 anahtar ve 1 gelişim yeri mecmu oldu, görüngü anında güvenlik çalışanlarının uyuması ve itfaiyenin geç bilerek edilmesi ile büyüyen ateş 10 milyon TL zarara uğrattı.

Görüngü, Diyarbakır- Şanlıurfa karayolu üzerinde mevcut Amed-2 Galericiler Sitesinde meydana geldi. Kardeşler Auto’birlikte mevcut 6 komütatör satış üzere müşterisini beklerken tün saatlerinde araçlardan birinin gelişmemiş çevrim yapması sonucu ateş imdi. Yangını geç fark edilmesi ve itfaiye aracı ekiplerini de er bilgi verilmemesinden kaynaklı 6 dil ve 1 iş yerini tamam fail olayda, düzenlilik görevlileri sorumlu tutuldu. İddiaya göre geceleyin nöbetinde 2 kişinin yangının çıktığı saatte uykuya daldığını kaydeden işletme sahibi Mehmet Alp Turhan, yangını taraf fabrikanın bekçisinin ayırt ettiğini, 10 milyon TL zarara uğradığını söyledi.

“her kundaklama olayı namevcut, ihmal var”

Araçları ve gelişim yeri yanan Mehmet Kahraman Turhan, ateş sonrası kundaklama dedikodusu yaydıklarını, olayın kundaklama değil kısa devre ile gerçekleştiğini zararın büyümesinde birlikte boşlama olduğunu vurguladı. Turhan, “Bizi arayıp soran önceki olsun dileklerini ulaştıran herkese teşekkür ediyorum. Bu fenomen araçlarımızdan birinden çıkan kıvılcım ile oluşan ayrımsız yangındır. Kapımızdaki bilcümle araçları alaz içerisinde bırakmış, kundaklama olayı ile alakası olmayıp kimseyle bir düşmanlığımız bulunmayan. 2 tün bekçimiz var, maalesef görevlerini yerine getirmediklerinden dünya bu sonucu elde ettik. Zamanında müdahale edilseydi bu büyüklüğünde beis meydana gelmezdi. 2 görevlimiz uykuya daldıkları ve görevlerini namına getirmedikleri azrail görüntülerinden belirleme edilmiş, elan öncede bazı olaylarla karşı karşıya gelinmiş, tıpkısı şekilde tutanaklarda elimizde mevcut. Vaktiyle müdahale edilseydi bu kadar zararımız olmazdı, 10 milyon TL civarında zararımız oldu, 6 aracımız ve dükkanımızda dahi maddi engel var ve yandaki dükkanına birlikte sıçradı. Saat 02.30 sularında cuşiş eski, 03.30 sıralarında taraf fabrikanın bekçisi olayı ayırt ederek itfaiyeye olgun vermiş. 03.50 civarında itfaiye ekipleri gelerek bizim bekçileri uykularından uyandırmışlar. Ekipler gelene kadar araçlarım eksiksiz reşit. Araçların kaskoları namevcut vakit kaybetmeden gidiş geliş sigortaları kâin” dedi.

Öte yandan şehir yönetimi İhlas Olgun Ajansı Muhabiri’ne yaptığı açıklamada vesait aküden sâdır alaz sonucu yandığını, güvenlik personeli durumu fire saat geç ayırt ettiğini, fark ettikten sonra itfaiyeye bilim verdiğini açıkladı.

Share: