Gültekin Uysal: “Dünümüzü Çalanlara Yarınlarımızı Çaldırmayacağız”

NEDİM GÜLER

Demokrat Fırka Genel Başkanı Gültekin Uysal, ” Türkiye’de şaz bire bir düzenle maalesef tıpkı amme kaynaklarıyla ahbap çavuş düzeni kroni kapitalizm diyebileceğimiz bir tevzi mekanizmasıyla kravatlı tıpkısı soyguna muhatabız… Dünümüzü çalanlara yarınlarımızı çaldırmayacağız” dedi.

Bazı açılışlara akmak ve temaslarda bulunmak için Yalova’ya gelen Demokrat Öğür Genel Başkanı Gültekin Uysal, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. İktidarın öz hatalarını kapatmak amacıyla muhalefeti itham etmek gibi aynı niyeti olduğunu söyleyen Tevazulu, “Önümüzde ihtimal dahi Türk demokrasisinin en pres seçimi diyebileceğimiz tıpkı sınavla karşı karşıyayız. Türkiye mukavemetli haddinden fazla çarpış, ara dönemler yaşamış amma temas geçen bölüm rengi koyulaşan ve bire bir keyfi rejimle, adeta delibozuk alınma kastıyla, Türkiye Cumhuriyeti’ne devri müzelik muamelesi uygulanmış ve milletin iradesi damla edilmiştir. Türkiye’bile kural dışı bir düzenle maatteessüf tıpkısı amme kaynaklarıyla ahbap çavuş düzeni kroni kapitalizm diyebileceğimiz tıpkısı tevzi mekanizmasıyla kravatlı ayrımsız soygunla muhatabız” dedi.

“UYMAZLIK BİRARAYA GELEMEZ ALGISINI YIKTIK”

Tevazulu, iktidarın kendisini yetmek için ülkenin geleceğini ipotek altına aldığını tabir ederek şöyle devam etti:

“Dünümüzü çalanlara yarınlarımızı çaldırtmayacağız. Türkiye demografik bire bir tehditle karşı karşıyadır. O açıdan değişen aynı iradeyle bu arada, Suriye meselesinden başlayarak milli güvenliğimize müteveccih yıldırı örgütlerinden ve bugün milli güvenliğimize bir apayrı tehdit dizgesel haldeki yolsuzlukların bu ülkenin kaynaklarını emip geleceğini yıldırma porte kuzuluk geldiğini tefhim etmek isterim. O açıdan birlikte zamanımızın çokça kalmadığını, bu tarihi eşikte milletimizin beklentilerine değer gelecek aynı programı, aklı, kadroyu bütün bu arada koyacağımızdan birlikte eminim.”

Gelecek ilişki haset yapılacak 6’lı masa toplantısına bile değinen Umumi Komutan Tevazulu, “İktidarın hep varlığını, şüphesiz olsa ihtilaf çok modüler, tek şekilde ayrımsız araya gelemez varsayımını yerle bir etmiş buyruk ile büyüyerek bugünlere geldik ve umudu şişirmek bizim hepimizin sunu anne vazifesidir. Milletimizin umutlarının çalındığı noktada varlığı millete düş olmuş insanlar olarak bu umudu yerelden genele genelden yerele elan birlikte büyümesi amacıyla önümüzdeki zamanı mebzul kıymetlendirmek mecburiyetindeyiz” diyerek konuştu.

Gültekin Tevazulu, ayrıca Yalova merkezinde Cumhuriyet, İstanbul ve Fatih Caddeleri’nde vatandaşları selamladı.

Share: