Hadise’den Flaş Boşanma Açıklaması

Dört ay önce evlenen Hikâye ile Mehmet Dinçerler cephesinde sular durulmuyor.

Mehmet Dinçerler’in alyansını takmaması ve Vaka’nin ‘Küçük Bire Bir Yol’ şarkısında gözyaşlarını tutamaması alışveriş bitti haberlerini yanı sıra getirmişti.

Vaka evliliği sona erdirmek için harekete geçti. Hanende, Mehmet Dinçerler’e boşanma davası açtı.

Bu gelişmenin arkası sıra çift, toplumsal medyada birbirini strateji etmeyi bıraktı.

“METRUKIYET DİLEKÇESİNİ VERDİM”

Hikâye’nin menajeri Haluk Şentürk birlikte Snob Magazin’e yaptığı açıklamada metrukiyet haberini doğrulamıştı. Basın danışmanına “Boşanma dilekçesini verdim. Arayanlara boşanacağımı açıklayabilirsin” dediği öğrenilen şarkıcının dilekçesini Beykoz Adliyesi’ne verdiği belirtildi.

“ANLAŞARAK SONLANDIRAMADIK”

Dinçerler’in henüz bir iki konser yapmasını ve bağlı giyinmesini isteyen ailesinin baskısından bunalan Fenomen’nin düşün ayrılığı zımnında bu kararı aldığı konuşuluyor.

Tüm bu haberlerden sonraları Hadise sosyal medyadan boşanacağını duyurdu. Yazdığı notta “Anlaşarak sonlandıramadığımız üzere” ifadesini kullanması özen çekti.

HADİSE KİMDİR?

Olay nereli ve birçok yaşında; Vaka, 22 Ilk Teşrin 1985 tarihinde Belçika’nın Anvers kentinde dünyaya geldi. Vaka aslen Sivaslıdır. 36 yaşındadır.

‘Hülya’ adında tıpkı ablası, ‘Derya’ ve ‘Murat’ adlarında iki kardeşi vardır.

Annesi ve babası 1972 yılında çalışmak üzere Belçika’ya gitti. Hadise, darülfünun eğitimini pazarlama ve modern diller konusunda aldı. Müziğe olan ilgisi dolayısıyla mesleğini yapmadı, ailesinin bile desteğiyle saz eğitimi aldı.

Olay 11 yaşındayken ana ve babası evliliklerini sonlandırdı. 18 yaşına geldiğinde Idol yarışmalarının Belçika ayağı olan Idool 2003’e katıldı. Yarış sonucunda ilk 10’a giremedi ancak 6 kamer sonra ayrımsız uzunçalar teklifi aldı. Teklifi akseptans etmesinin ardından albüm hazırlıklarına başladı.

İlk şarkısı ‘Sweat’i 1 Teşrinisani 2004’te single olarak satışa sundu. Mayıs 2005’te ikinci single’ı ‘Stir Me Up’ı yayınladı ve geçmiş klibini bile bu şarkıya çekti. Terane sayesinde adı Türk basınında kayran aldı. Ilk Teşrin 2005’te üçüncü single’ı ‘Milk Chocolate Girl’ü satışa sundu. Son Teşrin 2005’e gelindiğinde önceki stüdyo albümü ‘Sweat’i yayınladı. Albümde meydan düzlük ‘Ain’t No Love Lost’ ve ‘Bad Boy’ şarkılarını single olarak dahi satışa sundu.

Şarkıcı, Eylül 2007’birlikte ikinci stüdyo albümünün ilk single çalışması ‘A Good Kiss’i yayımladı ve klibini İstanbul’üstelik çekti. Küçük Ay 2008’da albümün ikinci single’ı ‘My Body’ yayınlandı. Şarkının klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çekildi.

Haziran 2008’bile yayımlanan Başkumandan Ortaç albümü Nefes’te yer düz ‘Düşman’ şarkısında ikili şarkıcısı olarak saha aldı. Ayrımsız ay süresince ikinci stüdyo albümü ‘Hadise’yi piyasaya sürdü. Albümdeki 10 şarkının sözlerini Yves Gaillard ile alay malay yazdı. Bunun yanında ‘A Good Kiss’ şarkısının Düpedüz olan ve Sezen Aksu marifetiyle yazılan ‘Deli Oğlan’ı bile albüme ekledi.

Ağustos 2008’birlikte, MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde En İyi Türk Hanende kategorisinde aday kendisine gösterildi fakat ödülü Emre Vazıh kazandı.

EUROVISION’A KATILMA SÜRECİ

Vaka’nin 2009 Eurovision Üzüntü Yarışması’nda Türkiye olta edebileceğine dayalı geçmiş duyum 2007 yılının sonlarında imdi. Ilk Teşrin 2008’birlikte şarkıcının 2009 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi kumar edeceği açıklandı. 31 Antrakt 2008’dahi, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile birlikte konkur üzere oluşturduğu ‘Düm Tek Bir Tane’ şarkısını ilk defa TRT’da seslendirdi.

16 Mayıs 2009’dahi Rusya’nın başkenti Moskova’bile düzenlenen yarışmada Azerbaycan, Belçika, Mürekkep Kraliyet, Fransa, İsviçre ve Makedonya’dan mecmu puan aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın peşi sıra dördüncü oldu.

HADİSE’NİN ÖZEL YAŞAMI

1985 tevellütlü olan Hikâye, 2022 yılı bakımından 36 yaşındadır

Fenomen, geçtiğimiz aylarda hisse senedi insanı Mehmet Dinçerler ile evlenmiştir.

MEHMET DİNÇERLER KİMDİR?

1988 yılında dünyaya gelen Mehmet Dinçerler, adlı kahvehane markasının Türkiye CEO’sudur.

Türkiye’dahi Hacı Sayid’in ikinci nesil ismi olan Mehmet Dinçerler, Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı Belgit Dinçerler’in oğludur.

Baklavada ünlü tıpkısı bellik olan Hacı Sayid’in kurucusu Hisse Senedi Dinçerler, Gloria Jean’s Coffees’in isim haklarını 2012 yılında satın aldı ve markayı oğlu Mehmet Dinçerler’e teslim etti.

Türkiye’bile yıllar önceki namevcut olmaya yüz markajcı kahvehane zincirini alıp baştan canlandıran Mehmet Dinçerler, gelişmemiş müddet içinde 65 şubeyle markayı baştan piyasada tutmuştur.

Share: