Hadise’den Flaş Metrukiyet Açıklaması

Dört kamer ilk evlenen Vaka ile Mehmet Dinçerler cephesinde sular durulmuyor.

Mehmet Dinçerler’in alyansını takmaması ve Hadise’nin ‘Küçük Bir Yol’ şarkısında gözyaşlarını tutamaması veriş bitti haberlerini yanında getirmişti.

Fenomen evliliği sona erdirmek amacıyla harekete geçti. Hanende, Mehmet Dinçerler’e metrukiyet davası açtı.

Bu gelişmenin peşi sıra koşa, toplumsal medyada birbirini izleme etmeyi bıraktı.

“METRUKIYET DİLEKÇESİNİ VERDİM”

Olay’nin menajeri Haluk Şentürk bile Snob Magazin’e yaptığı açıklamada metrukiyet haberini doğrulamıştı. Matbuat danışmanına “Metrukiyet dilekçesini verdim. Arayanlara boşanacağımı açıklayabilirsin” dediği öğrenilen şarkıcının dilekçesini Beykoz Adliyesi’ne verdiği belirtildi.

“ANLAŞARAK SONLANDIRAMADIK”

Dinçerler’in henüz birkaç konser yapmasını ve tutkun giyinmesini isteyen ailesinin baskısından bunalan Hadise’nin düşün ayrılığı nedeniyle bu kararı aldığı konuşuluyor.

Tüm bu haberlerden sonraları Hadise sosyal medyadan boşanacağını duyurdu. Yazdığı notta “Anlaşarak sonlandıramadığımız üzere” ifadesini kullanması dikkat çekti.

HADİSE KİMDİR?

Olay nereli ve kaç yaşında; Hikâye, 22 Ekim 1985 tarihinde Belçika’nın Anvers kentinde dünyaya geldi. Olay aslen Sivaslıdır. 36 yaşındadır.

‘Hülya’ adında bire bir ablası, ‘Derya’ ve ‘Murat’ adlarında iki kardeşi vardır.

Annesi ve babası 1972 yılında hizmet etmek üzere Belçika’ya gitti. Fenomen, darülfünun eğitimini pazarlama ve çağdaş diller konusunda aldı. Müziğe olan ilgisi zımnında mesleğini yapmadı, ailesinin de desteğiyle çalgı aleti eğitimi aldı.

Vaka 11 yaşındayken esas ve babası evliliklerini sonlandırdı. 18 yaşına geldiğinde Idol yarışmalarının Belçika ayağı olan Idool 2003’e katıldı. Yarışma sonucunda geçmiş 10’a giremedi fakat 6 ay sonraları tıpkı resimlik teklifi aldı. Teklifi kabul etmesinin arkası sıra uzunçalar hazırlıklarına başladı.

İlk şarkısı ‘Sweat’i 1 Son Teşrin 2004’te single olarak satışa sundu. Mayıs 2005’te ikinci single’ı ‘Stir Me Up’ı yayınladı ve önceki klibini de bu şarkıya çekti. Tarz sayesinde adı Türk basınında düz aldı. Ekim 2005’te üçüncü single’ı ‘Milk Chocolate Girl’ü satışa sundu. Son Teşrin 2005’e gelindiğinde önceki stüdyo albümü ‘Sweat’i yayınladı. Albümde meydan düzlük ‘Ain’t No Love Lost’ ve ‘Bad Boy’ şarkılarını single kendisine da satışa sundu.

Hanende, Ilkgüz 2007’birlikte ikinci stüdyo albümünün ilk single çalışması ‘A Good Kiss’i yayımladı ve klibini İstanbul’dahi çekti. Şubat 2008’de albümün ikinci single’ı ‘My Body’ yayınlandı. Şarkının klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çekildi.

Haziran 2008’üstelik yayımlanan Serdar Sıfat-Fiil albümü Nefes’te kayran alan ‘Düşman’ şarkısında düet şarkıcısı olarak kayran aldı. Benzeri ay süresince ikinci stüdyo albümü ‘Hadise’yi piyasaya sürdü. Albümdeki 10 şarkının sözlerini Yves Gaillard ile birlikte yazdı. Bunun yanı sıra ‘A Good Kiss’ şarkısının Düpedüz olan ve Sezen Aksu marifetiyle yazılan ‘Deli Oğlan’ı üstelik albüme ekledi.

Ağustos 2008’dahi, MTV Avrupa Çalgı Aleti Ödülleri’nde Bildirme İyi Türk Hanende kategorisinde namzet adına gösterildi ancak ödülü Emre Vazıh kazandı.

EUROVISION’A KATILMA SÜRECİ

Hadise’nin 2009 Eurovision Üzüntü Yarışması’nda Türkiye temsil edebileceğine dayalı geçmiş istihbarat 2007 yılının sonlarında daha çok. Ilk Teşrin 2008’dahi şarkıcının 2009 Eurovision Haz Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edeceği açıklandı. 31 Boşluk 2008’üstelik, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile gelişigüzel konkur için oluşturduğu ‘Düm Bir Tane Biricik’ şarkısını ilk kez TRT’de seslendirdi.

16 Mayıs 2009’da Rusya’nın başkenti Moskova’üstelik planlı yarışmada Azerbaycan, Belçika, Birleşik Kraliyet, Fransa, İsviçre ve Makedonya’dan bilcümle nokta aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın arkası sıra dördüncü oldu.

HADİSE’NİN HUSUSI YAŞAMI

1985 tevellütlü olan Hadise, 2022 yılı bakımından 36 yaşındadır

Hikâye, geçtiğimiz aylarda hareket insanı Mehmet Dinçerler ile evlenmiştir.

MEHMET DİNÇERLER KİMDİR?

1988 yılında dünyaya gelen Mehmet Dinçerler, adlı kahvehane markasının Türkiye CEO’sudur.

Türkiye’da Hacı Sayid’in ikinci göbek ismi olan Mehmet Dinçerler, Hacı Sayid Umumi Heyet Başkanı Burhan Dinçerler’in oğludur.

Baklavada ünlü ayrımsız marka olan Hacı Sayid’in kurucusu Senet Dinçerler, Gloria Jean’s Coffees’in kişi haklarını 2012 yılında satın aldı ve markayı oğlu Mehmet Dinçerler’e tasdik etti.

Türkiye’bile yıllar geçmiş yok olmaya yüz markajcı kahvehane zincirini alıp yeniden canlandıran Mehmet Dinçerler, gücük müddet içre 65 şubeyle markayı baştan piyasada tutmuştur.

Share: