Hakkari Valiliği vatandaşları dolandırıcılara alın uyardı

Hakkari Valiliği, vatandaşları Vali ve Şehremaneti Komutan Vekili İdris Akbıyık’ın ismini kullanarak değişik müzaheret talebinde bulunan dolandırıcılara karşı uyardı.

Valiliğin içtimai iletişim araçları hesabından yapılan bilgilendirmede, Vali Akbıyık’ın adı kullanılarak vatandaşlardan telefon, genel ağ ve değişik medya veya eşhas marifetiyle “bergüzar”, “arkalama”, “engelliler yararına akülü araba için maddi ulama” ve “şehit ailelerine destek” kadar çeşitli gerekçeler doğacak sürülerek para irade edildiği yönünde duyumların alındığı belirtildi.

Vatandaşların, bahis konusu yollarla arkalama toplamaya müteharrik dolandırıcılara öz saygı etmemesi uyarısında bulunulan bilgilendirmede, şunlar kaydedildi:

“Böyle bire bir durumla karşılaşanların konuyu kesin ilişkin birimlere ihbar etmelerini önemle talep ederiz. Unutulmamalıdır ki tek kamu idarecisi, bilgili, müddeiumumi, asker, polis yahut diğer kamu görevlisi, yukarıda sayılanlar ilkin koyulmak için tek biçim ve ad altında vatandaşlarımızdan maddi talepte bulunamaz.”

Share: