Hakkari’de iki yan ilk defa asfalta kavuştu

Hakkari’de iki taraf ilk kez asfalta kavuştu

HAKKARİ – Hakkari Valisi ve Uray Başkan Vekili İdris Akbıyık, şehremaneti eliyle ilk kez asfalta kavuşturulan Karşıyaka Mahallesi Çalge semtinde ölçülü bitümlü sıcak asfalt çalışmalarını yerinde denetledi.

Vali İdris Akbıyık, Ilbay Yardımcısı ve Şehremaneti Komutan Yardımcısı Vekili Mustafa Patent Kasımoğlu ve Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ile Karşıyaka Mahallesi Çalge semtinde ölçülü bitümlü ısıdam asfalt çalışmalarını durumunda denetledi. Vali Akbıyık ve beraberindekiler, Muhtar H. Nedim Angıç, asfalt firması sahibi ve mahalle sakinleri eliyle karşılandı. Mahalle sakinleri ile dostça eden Vali Akbıyık, yanına gelen çocuklara de betik armağan etti.

Hakkari’nin hizmetin bildirme iyisine müstahak olduğunu ifade eden Ilbay Akbıyık, ildeki hizmetlerin devam ettiğini söyledi. Hakkari’nin değişip dönüştüğünü söyleyen Ilbay Akbıyık, kentte ayrımsız taraftan parke sair taraftan ise asfalt çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Karşıyaka Muhtar H. Nedim Angıç ise Hakkari Belediyesinin çalıştığını belirterek, “Valimizin katkılarıyla Allah’a şükür Karşıyaka Mahallesi Çalge yolu asfalta kavuştu. Mahallemiz kentin geçmiş iskân yerlerinden biridir. İlk yol yer yoldan kurtarılıp asfalta kavuşturuluyor. Çalge ve Pirodan semtindeki asfalt yoldan yaklaşık 5 bin kerte faydalanacaktır. Mahalle yolumuz adamakıllı aynı görünüme kavuştu. Aileler bunun sevincini yaşıyor” dedi.

Mahalledeki füru ise türap yer olan yolda kurtulduklarını, asfalt yolda dolaşmanın sevincini yaşadıklarını belirttiler.Share: