Hakkarili öğrencilere can veda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Istek köprüleri çağ” talimatının arkası sıra, Kocaeli önceki adımı atarak Hakkari’den gelen 21 öğrenciye tarihi ve kültürel yerleri gezdirildi. 4 ahit süresince Kocaeli, İstanbul ve Bursa’üstelik tarihi yerlerde fasıla geçiren öğrenciler sonuç günlerinde fert anlar yaşandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Arzu köprüleri kurun” talimatının peşi sıra, önceki adımı atan Dilovası Belediyesi ve İlçe Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü Hakkari’den 21 öğrenciyi Dilovası’nda ağırladı. 4 dolaşma boyunca Dilovası’nın misafiri olan çoluk çocuk Kocaeli, Bursa, İstanbul’un tarihi ve kültürel yerlerini de gezerek bilgi sahibi oldu. Misafirleriyle yakından ilgilenen Dilovası Şehremini Hamza Şayir, 4 günce izlence sonrası 21 öğrenci için veda programı düzenledi. Planlı programa Kocaeli Milletvekili Cemil Kumarhane, AK Tümen Dilovası İlçe Başkanı İlhan Saika, İlçe Deneyimsizlik ve Spor Müdürü Garaz Babaoğlu ve öğrenciler katıldı. Programda konuşan Başbuğ Şayir, “Yüreklere gark olmak, bağıntı köprüleri bina etmek arz iri arzumuzdu. İşte o arzu köprülerinden birini bile Dilovası ile Hakkari arasında kurduk. Misafirimiz olan öğrencilerimizi sunu kalbi muhabbetlerimiz ile karşıladık, ağırladık ve evlerine gelgeç etme zamanı geldi. Iştiyak isterdi ki biraz daha bizimle gelişigüzel kalsınlar. Kentimizi ve buraları yakından görsünler. Ancak seçme güzelce tıpkı başlangıcın birde sonu oluyor. Demin, veda zamanı. Onlar evlerine dönecekler, ama rastgele ahit Dilovası’nın ikinci evleri, bizleri üstelik ağabeyleri adına göreceklerine eminim. Ne ahit isterlerse, burada ikinci aynı evlerinin olduğunu unutmamalarını istiyorum. Onlar gelişigüzel antlaşma bizim kardeşlerimizdir ve seçkin antlaşma ağırlamaktan öz saygı duyacağımızı bilmelerini istiyorum. Istek Köprümüzü nesir etmenin mutluluğu ile kendilerini evlerine uğurluyor, Dilovamız’dan Hakkari’ye bağıntı ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

Öğrenciler kendilerini ağırlayan Dilovası Şehremini Hamza Şayir’e, kaza toyluk spor müdürü Misyon Babaoğlu’na ve ekibine teşekkür etti. Konuşmaların ardından veda programında fert anlarda yaşandı. Dilovası’ndan ayrılmanın üzüntüsünü ruhlu çoluk çocuk Dilovası halkına dahi ayrıca ilgilerinden ortalık da teşekkür etti. Program böylece öğrenciler otobüsle İstanbul Havaalanı’na götürülerek memleketlerine uğurlandı. – KOCAELİ

Share: