Hastanede gerçeğini aratmayan ateş tatbikatı

Kırklareli Yetişek ve Araştırma Hastanesinde gerçekleşen hararet tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kırklareli Terbiye ve Araştırma Hastanesinde hararet tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği hastanenin 3. katında kâin kemoterapi servisinde hararet bundan sonra. Yangına ilk namına afiyet çalışanı engelleme edildi. Olgun verilmesi üzerine bölgeye itfaiye aracı ve AFAD ekipleri sevk edildi. Elan bilahare sağlık çalışanları, sayrı ve hasta yakınları hastaneden boşaltma edildi. Senaryo gereği yaralanan 2 sağlık çalışanı dışarı çıkarıldı. Yaralılara 112 evgin esenlik ekipleri müdahale etti. Hararet itfaiye aracı ekiplerince söndürüldü. AFAD ekipleri, beklenen karbondioksit kaçağına cebin ölçüm yaptı.

Muhtemel yangınlara alın tatbikat yaptıklarını söyleyen Kırklareli Terbiye ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Gündeş Derdiyok, “Tatbikat öncesi bir nice tedbir yapılmıştı. Manevra bilgilendirmesi halkımıza yapılmamıştı. Sahada hemen personelimiz ile değil halkımız ile bu arada cuşiş tatbikatı yaptık. Tatbikatta emeği sabık herekse teşekkürname ederiz” dedi.

Vatandaşlardan Özlem Gökay, bebeği üzere hastaneye geldiğini ana sandığını belirterek, “Bebeğimizi kontrole getirdik. Çokça şaşırdık. Çok hızlı tıpkısı şekilde engelleme edildi bizi dışarı çıkardılar. İlk özellikle çokça korktuk demin iyiyiz” şeklinde konuştu.

Gerçeği aratmayan ufaklık manevra olduğunu belirten sökel yakını Feyzullah Leven Hacı çok aceleci müdahale edildiğini söyledi. – KIRKLARELİ

Share: