Hastanede gerçeğini aratmayan ateş tatbikatı

Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde gerçekleşen coşkunluk tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Kırklareli Terbiye ve Araştırma Hastanesinde ateş tatbikatı yapıldı. Senaryo gereği hastanenin 3. katında kâin kimyasal tedavi servisinde hararet imdi. Yangına geçmiş adına esenlik çalışanı müdahale edildi. Olgun verilmesi üstüne bölgeye itfaiye ve AFAD ekipleri gönderme edildi. Daha bilahare sağlık çalışanları, sökel ve pestil yakınları hastaneden boşaltma edildi. Senaryo gereği yaralanan 2 sağlık çalışanı hariç çıkarıldı. Yaralılara 112 ivedi afiyet ekipleri engelleme etti. Hararet itfaiye ekiplerince söndürüldü. AFAD ekipleri, muhtemel karbondioksit kaçağına cebin takdir yaptı.

Muhtemel yangınlara alın manevra yaptıklarını söyleyen Kırklareli Eğitim ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Modern Derdiyok, “Tatbikat öncesi bir nice tedbir yapılmıştı. Tatbikat bilgilendirmesi halkımıza yapılmamıştı. Sahada hemen personelimiz ile değil halkımız ile beraber hararet tatbikatı yaptık. Tatbikatta emeği sabık herekse teşekkür ederiz” dedi.

Vatandaşlardan Tutku Gökay, bebeği amacıyla hastaneye geldiğini kaynak sandığını belirterek, “Bebeğimizi kontrole getirdik. Çok şaşırdık. Çokça aceleci ayrımsız şekilde müdahale edildi bizi dışarı çıkardılar. İlk başta çok korktuk deminden iyiyiz” şeklinde konuştu.

Gerçeği aratmayan bit tatbikat olduğunu belirten sökel yakını Feyzullah Leven Hacı haddinden fazla hızlı engelleme edildiğini söyledi. – KIRKLARELİ

Share: