İçişleri Bakanı Soylu, partisinin Kırklareli İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,”???????Gelecek nesillerimizin önüne hareketli bir Türkiye, iri bire bir Türkiye’yi, bütün riskleri alarak çoğaltmak zorundayız” dedi.

SELIM Tümen Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Aristokrat, YANLIŞSIZ Öğür’nin Türkiye’ye iri hizmetler yaptığını anlattı.

Aristokrat, “Türkiye’da büyük hisse senedi başardınız herkese rağmen, herhangi bir şeye karşın başardınız. Türkiye’dahi balaban ayrımsız devrim oluşturdunuz. Dünyaya karşın, Türkiye’yi istemeyenlere rağmen ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı hep istikrarsızlıkların içerisine oyulgamak isteyenlere rağmen nazik benzeri inhina yaptınız.” dedi.

Eski Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam cezası edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Aristokrat, idamları gerçekleştirenlerin ati nesillere da endişe ödeme amacı güttüklerini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i idam edenler, elden Menderes’i idam etmek amacıyla idam etmediler. Hepimize benzeri mesaj verdiler, ati nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Tanrı razı olsun 21. asrın yeniden itibaren bu ülkede nazik devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Şarki Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta ansız hamle atmamakla, 6-8 Ekim olaylarına doğrulama olmamakla, 15 Temmuz darbesine yalınlık ellerinizle beraber savaş etmenizle alay malay zaman Doğu Akdeniz’dahi bugün Karadeniz’bile özlük anlayışını ortaya koyan aynı taraftan erke arayan, aynı taraftan doğal gaz arayan, dünya ‘sen ne yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine rağmen ben özgür ve bağımsız milletvekili ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı müzaheret etmek benim yeryüzü asıl vazifemdir diyerek…”

2002 yılı başından itibaren DOĞRU Parti ve bugün Halk İttifakı’yla bu arada Türkiye’ye hürriyet ve özgürlük bayrağının çekildiğini vurgulayan Soylu, “Bu ülkede yapılamayacak rastgele şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri herhangi bir şeyi Cenabıhak’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle gelişigüzel gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, rastgele 10 yılda ayrımsız darbe yapıldığını ama Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Soylu, şöyle konuştu:

“Niteliksiz bir gelişim değildi. Bu ülkede insanları ‘başı örtüsüz ve başı örtülü’ olarak ayırdılar ve ‘bunu bire bir farklı araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize alın başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı imzasıyla, bu millete olan güvenciyle beraber Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz hangi olacak?’ diyerek sorarlardı. Kategorik ve kemiksiz. Çünkü bu ülkede otomobil tahsis etmek isteyenin feleğini inatçı çevirmişlerdi. Tayyare ayırmak isteyenin feleğini ters çevirmişlerdi. Göndermek isteyenin feleğini olumsuz çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten kapalı aynı büyüklük haline tefhim etmek isteyenler olduğunu belirten Aristokrat, şunları söyledi:

“Tığ Amerika’ya göbekten bağlı olacağız, Avrupa’ya göbekten mecbur olacağız, onlar hangi talimat verirlerse onu harfiyen namına getireceğiz tıpkısı talih modunda bizi görüyorlardı. Bugün velev kim büyükelçilerle masaya oturanlar yeniden aynısını görüyorlar. Ama bu organizasyon bugün Topluluk İttifakı büyük tıpkı inançla hep engelleri aşarak, şurası size ifade etmek istiyorum, siz kıvrılma gerçekleştirdiniz ve mazlum ve mağdur ülkelere üstelik milletlerin kuşkusuz inhina gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan sonradan 2014 seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 6-8 Teşrinievvel olaylarından sonra teslim olsaydınız 7 Haziran’de, son teşrin seçimlerinde teslim olsaydınız, 15 Temmuz’dan sonra doğrulama olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e büyüklüğünde terör koridorunu zaman kurmuşlardı. Bunu çok açık söylüyorum. Yemeden Içmeden bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını da tutsak alacaklardı ve teslim olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Tığ hemen PKK’yı mağlup etmiyoruz, tığ yalnız FETÖ’yü mağlup etmiyoruz, tığ yalnız hesaplı saldırıları bize tetikleyenleri yenik etmiyoruz senelerce bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen gine söylüyorum göbekten onlara sınırlı olmamızı talip Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Cumhur İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları eskimemiş onarıyoruz”

Misyonlarının eskimemiş başladığını tamlayan Aristokrat, “Geçmişin verdiği hasarları eskimemiş onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Topluluk İttifakı’nın Türkiye’ye henüz bol yerlere getireceğine bel fail Aristokrat “Demin çabucak bulunduğumuz çağın alt yapısını yapmadık, benzeri zamanda geçmişin açıklarını kapattık, bir zamanda 21. yüzyılın tamamının ast yapısını gerçekleştirdik. Demin eskimemiş başlıyoruz, koşturmak zamanı. Göreceksiniz DOĞRU Fırka ile Cumhur ittifakı ile MHP ile BBP ile anca ayrımsız gezi ortaya koyacağız ki takkadak ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi zir üst edeceğiz ve insanlığa tıpkı ülkenin dünyaya pekâlâ hayır olduğunu beraber göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün hemen benzeri seçme yılı olmadığını, Cumhuriyetin bir numara asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Soylu, “Yani tığ cumhuriyetin hem birinci asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize yukarıdan aşağıya inç sallayanları, bizi üç buçuk görenleri, âdeta görenleri ama ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Deminden Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Teşrinievvel 2023’te hep birlikte gidiyoruz” diyen Soylu, “29 Ekim 2023’te yeni tıpkı asrı yeniden bu nesille bu arada Cenabıhak’ın izniyle alay malay yakalayacağız. Amma bu asırda bire bir geçmiş asırda yani güncel asırda yaşadıklarımızı gelecek nesillerimize bırakmamamız geçişsiz. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri ağız ağıza kaldırmamız geçişsiz. ve hep gelişigüzel kaldırmamız lazım. Bu okazyon önümüzdedir, bu vesile heba etmememiz geçişsiz. Onun amacıyla çokça harıldamak haddinden fazla mücahede belirtmek ve çok boğuşmak gerekir.” diye niteleyerek konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki hep coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan dayanıklı çokça ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Ati nesillerimizin önüne diri tıpkı Türkiye, iri tıpkı Türkiye’yi, hep riskleri alarak tezyit etmek zorundayız. Çok harıldamak zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “çokça çalışılması” gerektiğini tabir eden Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde adım adım değme yere gireceğiz. yavaş yavaş herkese anlatacağız, adım adım bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı geçmiş Türkiye’nin ne hallere sokulması geçişsiz geldiğine müsaade etmediğimizi sorumluluk eğmediğimiz, meni bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Soy makule zorluklarla karşılaştığımızı amma masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, makam üzere mutluluk için seçimde 3 kesim düşünce almak üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya havale etmeye çalışanlara punt tanımadığımızı, bu ülkenin özlük kaynakları ile beraber büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Budun İttifakı’na seçimlerde milletin yanıt vereceğini rapor fail Aristokrat, “Benzeri taraftan FETÖ ile anlaşacaklar ayrımsız taraftan PKK ile anlaşacaklar, bir taraftan eksen ötesinde teskereye hayır oyu verecekler, tıpkısı taraftan bu ülkenin bilcümle sağtöresel değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine teslim olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Ulus bunların boyasını önümüzdeki seçimde benzeri şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek kel görünecek.” diye konuştu.

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine bile değinen Soylu, “Koca Sakarya’ya gidiyor, coğrafya bilimci yok, ruz bilim adamı namevcut. Benzeri bile Sakaryalıların huzurunda söylüyor. Onlar biliyorlar temas şeyin ne olduğunu, nasıl olduğunu. Benzeri da Türkiye Cumhuriyeti devletini idare etmeye bunlar bilcümle beraber istekli oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize bakım değil, ‘ne televizyonu ego sahipleneceğim’. Millete hizmet konusunda benzeri uğraş ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi üstüne bir savaş ortaya koyuyorlar. Allah esirgesin Allah milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Geceleyin – sıra müteharrik, değme saniyeyi bu devlet için, bu âdemiyet üzere, ‘acaba hangi yapabilirim’ diyerek değerlendiren, rastgele nev saldırıya ahşa geren ve bütün bu saldırılarla gelişigüzel bu saldırıları yenik etmeyi başaran, milletle beraber olan bire bir Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın en ruhlu lideri şu dakika.” diyen Aristokrat, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milleti yanıltacak tek adımı bugüne büyüklüğünde atmadığını, güvenli ve hayat dolu bir şef olduğunu sözlerine ekledi.

Aristokrat, elan bilahare Dava Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını mülakat etti.Share: