İçişleri Bakanı Soylu, Şile’de vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bu ülkenin ati nesilleri aynı henüz Amerika ve Avrupa eliyle terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve ati nesillerimize arı sili bırakacağız.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, ziyaretleri kapsamında gittiği Yayla Kekiği Muharip Gaziler Derneğinde gazilerle aynı araya geldi.

Mercanköşk’deki Kabakoz, Ahmetli ve Ala mahallelerini dahi musahabe eden Aristokrat, burada vatandaşlarla buluştu.

Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Ekim 2023’te Türkiye’üstelik aynı yıldırıcı dahi kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez kabil bölgelerde yıldırı örgütünü temizlediklerini dile getiren Soylu, “Biz aynı taraftan o bölgenin tamamında, Şimal Irak’ta 20, 25, 30 kilometre ileri her an, henüz de gelecek gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin hep asayiş güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin gelecek nesilleri ayrımsız henüz Amerika ve Avrupa vasıtasıyla terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve ati nesillerimize tertemiz bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre alın iri mücadele verildiğini vurgulayan Aristokrat, milletin aynı sefer bile kendilerini desteksiz ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Aristokrat, Türkiye’de dirlik ve sükunun yekpare anlamıyla bitmeme ettiğini belirterek, “Tabiatıyla ki eksiklerimiz, aksaklıklarımız türlü. Bütün olan bire bir yegâne Cenabıallah’tır. Biz kuluz. Kimi Vakit tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan bazen süreçlerde eksiklerimiz olanaklı amma zehir niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize rastgele yanlışlığımızın bahis konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diyerek konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, kandırma edecekler”

Hakkari’üstelik 2016 ila 2019 yılları ortada tıp fakültesi kazanan öğrenci bulunmadığını kaydeden Aristokrat, “Dirlik görüldü, 2020’dahi 3-4 bala, 2021’da 19, 2022’üstelik 26 çocuk tababet fakültesini kazandı. Etmek kim eğer biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, inandırma edecekler. Diyecekler ki; ‘Batıya envestisman yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Tanrı’a hamdolsun çıktı çocukların dağa çıkabileceği her zemin bırakmadık. Bırakmamaya üstelik devam ediyoruz. Türkiye bire bir madde daha yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem da yüzyıl süresince Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini sarfiyat etti.

“Dünyanın genişlik iri barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde darülfünun bulunduğunu aktaran Soylu, ülkedeki gençlerin yetişmesinin sunu balaban enfrastrüktür teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, site hastaneleri kabilinden yatırımların önemine vurgu özne Aristokrat, “Artvin Yusufeli’dahi bu büyüklük baraj yapıyor. Bu ülkenin tıpkı evladı adına oraya gittiğimde, o tahakküm coğrafyada dünyanın sunu iri barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan zindelik üretilecek, elin oğluna kadın kalmayacağız. Özge taraftan gaz üretilecek, elin oğluna kadın kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan tıpkısı Türkiye kurmak için çaba sarfiyat fail tıpkısı liderimiz var”

Altyapının akva yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çeken Soylu, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Hava Meydanı’nı niçin yaptınız’ diye niteleyerek. Burada hepinize bakınmak isterim; ‘ Atatürk Hava Meydanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Deminden İstanbul Havalimanı neredeyse yetişemiyor. Dünyanın arz büyük gelgel istasyonu haline geldi. Türkiye’nin model olmasını, güçlü olmasını istemiyorlar. Bu kadar müşkülat içerisinde tıpkısı taraftan milletin hizmetkarı olan, sair taraftan de altyapısını yapıp, tıpkısı elan fiskeyle yıkılmayan benzeri Türkiye kurmak için çabalama harcama eden benzeri liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Vekil Aristokrat, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan hububat koridoruyla ilgili adına dahi şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri amacıyla değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diye korktular ve ürktüler. Onun amacıyla Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu üzere bildiği bilgisinden yararlanmak, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna ortada bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek amacıyla bindi ve yardım istediler. aksi takdirde hangi bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize hangi bizim anlayışımıza dayanma etmiyorlar. Neden? Biz doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ‘Afganistan’ı obstrüksiyon ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Şimdi üstelik oradan insanların barhana etmesini temin ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye senelerce yegâne sanatçı getirirler, tek fotoğraf verirler, ondan bilahare ‘Biz oraya yardım ediyoruz’. Hangi yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu eren Türk milleti yapıyor. Kimseyi yalnız bırakmıyor. Oradaki insanlara destek oluyor.”

Aristokrat, “29 Ekim 2023’ten sonraları, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimesne tutamayacak. Bugüne büyüklüğünde güvendiniz, inandınız sizi mahcup etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın tek durumunda yere eğdirmedi, eğdirmeyecek üstelik tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki gün evvel, şişman aynı ekonomik kriz dinamik Lübnan’üstelik olduğunu aktaran Aristokrat, 0-2 yaş çocuklar için süt talebinde bulunulduğunu söyledi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın kendisine, Lübnan’a azık gönderilmesi üzerine talimat verdiğini dile getiren Aristokrat, “Tığ demin AFAD üzerinden gönderiyoruz. Yalnız devletten değil, hep sivil toplum örgütlerinden, dürü veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına büyüklüğünde, sütünden gayrı azık maddelerine kadar hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın akıbet 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 milyar dolar yardımı resmi namına yaptığını tamlayan Aristokrat, kendilerinin kuşkusuz tıpkı tezgahla yüz yüze kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada benzeri yıldırı koridoru oluşturacaklardı”

Vakit Kaybetmeden bu coğrafyadan sorumlu olmadıklarını kaydeden Aristokrat, “Biz etrafımızdaki coğrafyadan üstelik sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Zira tığ hep birlikte iri tıpkısı coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri kabilinden bizle çelik değnek oynamaya çalışacaklar. Buna müsaade etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e daim havan topu atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada aynı terör koridoru, terör devleti oluşturacaklardı.” diyerek konuştu.

“Başörtülü valimiz var, afet mi koptu”

Konuşmasında 28 Şubat dönemini hatırlatan Soylu, “Bu ülkenin asıl değerlerini ötekileştirmek için ellerinden mevrut her şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Hangi olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıran mi koptu? Karı generalimiz var, kıyamet mi koptu? Bu ülkenin ne büyüklüğünde iri tıpkısı zenginliği varsa hepsini bire bir araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, tabiatıyla kim bizim öz ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, son 300 yılda Batı’nın hükümran olduğunu ve bu makası durdurmak istediklerini vurgulayan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize tabi olmazsanız sizi bulunmayan ederiz’ dediler. İlk nöbet 21’inci asrın başından itibaren biz bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Konuşu saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi çamurlamak istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin üstüne tevdi etmek istemeleri tamamen bundandır. Ibret gayritabii işleri başımıza gidermek istemeleri bundandır. İlk ilk alıştıracaklar, sonradan çoluğumuzu çocuğumuzu, gelecek neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, sadece teröristle mücadele olmadığını vurgulayan Soylu, bire bir zamanda ülkenin temas tarafının huzuru, birlikte kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın, asırlık bire bir altyapı hazırladığını tamlayan Aristokrat, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, doğal gaz çalışmaları, İstanbul Hava Meydanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve gayrı köprülerin gelişigüzel birinin yüzyıllık altyapı olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Soylu’nun Alacalı Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum ki sizler önümüzdeki seçimlerde çıktı Yayla Kekiği’üstelik haddinden fazla elan değişik ayrımsız curcunalı getireceksiniz. Şile elhak bizim için benzeri kermen. Zımnında Merzengûş’nin kalesinden inşallah haddinden fazla daha farklı bir curcunalı getireceğinize inanıyorum. Tanrı yalpak ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir vatandaş, Cumhur Reisi Erdoğan’ın sözleri üstüne, “Bu kaleyi kimse yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diye niteleyerek seslendi.

Share: