Icra Vekili Aristokrat, Kılıçdaroğlu’nun iddiası sonrası kamera karşısına artık: PKK’lı, CHP’li belediyede çalışınca sırtımızı mı dönseydik?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Twitter hesabından paylaştığı video ile CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve komutan yardımcılarının “CHP’li belediyeleri aramak üzere İçişleri Bakanlığı’nda hususi ünite kuruldu” şeklindeki iddialarına yanıt verdi.

“MEVZUATSIZ HİÇBİR BİRİM KURULAMAZ”

Soylu paylaşımında “Beş Altı zamandır Cumhuriyet El Partisinin Genel Başkanı Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ve yardımcıları bire bir takım iddiaları dile getiriyorlar. İddialarına göre İçişleri Bakanlığı bünyesinde elden Cumhuriyet Altını Ahali Partili Belediyelerin açıklarını bakmak amacıyla özel vahit kurulmuş. Sözde bu güya birime emir bırakılmış, hassaten degaje bulamayanlar üzere ceza ile tehdit edilmiş. İçişleri Bakanlığında, her, yabansı, mevzuatsız on paralık tıpkısı birim kurulamaz. Hiçbir kerem memuruna bile yabansı, gelişi güzel ceza verilemez. İddianın sahibi ihtimal bilmez amma bu ülkede yönetimsel hukuku diyerek yani yönetimsel hukuku anlamında tıpkı sıkı düzen vardır. Buna ilişik mahkemeler ve tıpkı ahbaplık vardır. Vatandaşlarımız bu kalem kurumlarda yahut belediyelerde, domestik yönetimlerde gördüğü ayrımsız takım yasa dışılıkları hem valiliklere, hem kaymakamlıklara hem İçişleri Bakanlığına, söz gelişi CİMER’e, ve rastgele makule noktaya ve hatta cumhuriyet altını başsavcılıklarına şikayette bulunabilirler. Bu vatandaşımızın genişlik tabiatıyla hakkıdır. Valilik ve cumhuriyet altını başsavcılığı ve ilgilendiren kurumlar bu şikayetler doğrultusunda İçişleri Bakanlığı’ndan anket onayı isterler. İçişleri Bakanı akıllıca görmesi halinde önceki araştırı ve yöre inceleme yapar. Sonrasında sormaca izni verir ve dosya savcılığa fehim ettirilir” ifadelerini kullandı.

ÖN İNCELEME IZIN VERİLERİ

Belediyelere ait araştırı ve ön inceleme müsaade sayıları için de bilgelik veren Soylu, “Akıbet evcil seçimlerden yani 31 Mart 2019 tarihinden 8 Ağustos 2022 tarihine kadar, araştırı ve dolay inceleme onay sayıları sayısı mecmu 2 bin 428. Araştırı ve civar inceleme onayları içinde yüzde 34’ü, DÜRÜST Partili belediyelere. Yüzde 41’i CHP’li belediyelere, yüzde 10’u MHP’li belediyelere, yüzde 5,9’u birlikte HDP’li belediyelere aittir. Bunun bir aşama sonrasında üstelik verilen araştırı onayları çerçevesinde sormaca izinlerinin sayısı ve dağılımı hep 583. Yüzdelik 33,3 YANLIŞSIZ Parti, yüzdelik 35’i CHP, yüzde 11’i MHP, yüzdelik 14’ü HDP şeklinde tıpkısı çözülüm söz konusudur. Anket izni verilmemesi kararlarını da katılmak isterim. Yüzde 36,7 DOĞRU Parti, yüzdelik 43,4 CHP, yüzdelik 9,15 MHP, yüzde 3,4 İYİ Fırka, yüzde 3,9 HDP şeklinde ayrımsız dağılım mevcuttur. Resmi verilerden dahi kategorik görüldüğü kabil kimseye bire bir ayrımcılık yapılması bahis konusu değildir. Vatandaş şikayet etmiş, Müracatını ortaya koymuş ve devlette gereğini hiç kimseyi fark etmeden yerine getirmiş” dedi.

“DAĞDA CERRAHI MÜDAHALE YAPTIĞIMIZ PKK’LI CHP’Lİ BELEDİYEDE ÇALIŞINCA SIRTIMIZI MI DÖNSEYDİK?”

ŞEHREMINI ve yardımcılarının, Cumhuriyet Altını Başsavcılıklarında ölçülü kırıcı delillere dayanan usulsüzlük ve kazanç soruşturmaları nedeniyle görevden uzaklaştırıldığını belirten Aristokrat’nun paylaşımının devamı şöyle: “Mademki biz ayrımcılık yaptık, madem bu soruşturmalar CHP’li belediyelere bilerek yapılıyor, Bilecik Şehremaneti Başkanlığı anket kapsamında görevden uzaklaştırmamızın hemen ardı sıra neden CHP’den ihraç ettiler? Kezalik Çanakkale Kampana İlçe Belediye Başkani karşı sormaca onayı verdik. Yapılan incelemeler sonucunda Cumhuriyet Başsavcısı teftiş kararı verdi. Tamam doğrudan doğruya mi anket kararı verdik. Hayır. Şahsen Şehremaneti Başkanının teyzesinin oğlunun yöntemsizlik ihbarı vardı üstelik ondan. Tıpkı bambaşka örnek, Balıkesir Gömeç Şehremaneti Başkan Yardımcısı. Bir gayr İzmir Konak Belediyesi şikayet üzerine yapılan soruşturmada bire bir görevli idrak alırken cürüm üstü yakalandı. Peki bu ihbarları görmezden mi gelseydik, gözümüzü mü kapatsaydık. Tekrar İzmir Menemen Şehremini, Yalova’birlikte Belediye Başkani ve Başbuğ Yardımcısı haklarında Cumhuriyet Altını Başsavcılıklarında ölçülü bunaltıcı delillere dayanan usulsüzlük ve idrak soruşturmaları dolayısıyla Bakanlığımızca görevden uzaklaştırılmışlardır. Madem tığ taraflı davrandık, üzerine usulsüzlük soruşturması yürüyen CHP’li Menemen Uray Başkanının neden ihraç istemiyle düzen bağı kuruluna irsal ettiniz? Sebep bunun konusunda, kendisini partiden istifa ettirdiniz? Urla Belediye Reisi FETÖ iltisakı cihetiyle görevden uzaklaştırıldı. CHP’li Adana Seyhan Şehremaneti Başkan Yardımcısı ve CHP’li belediye divan üyesi PKK’nın neymiş Çukurova havza sorumlusuyla görüşüyorlar, bağlanak halindeler. Belediyenin aynı melfuf hizmet binasında PKK propagandası amaçlı güruh işleyen benzeri derneğe tahsis etmişler. Tespitlerimizi araştırmasa mıydık, müdahale etmese miydik, göz mü yumsaydık? Dağda cerrahi müdahale yaptığımız PKK’lı, CHP’li belediyede çalışınca sırtımızı mı dönseydik? Kamunun bunları bilmeye ihtiyacı var. Devleti itibarsız hale değirmek, yaptığımız iş ve işlemleri istismar etmeye çalışmak elbette kim kimsenin hakkı değildir. Tıpkı madde henüz ifade edeyim, yaptığımız tam amal yargıya boş işlemlerdir ve bu devletin hiçbir yasasız işi olamaz. Gerçekte oran olmanın üstelik, demokrasinin birlikte, hukukun da temeli budur. Bu itibarla paylaştığımız bu gerçekler ışığında iftira sahiplerini bozukluk dilemeye, dürüstlüğe, samimiyete ve devleti kredisiz hale ilam etmek için bühtan atmamaya ve devlete tırsmak duymaya nida ediyor, özellikle kamuoyuna bu bilgileri vermeyi aynı yük kendisine addediyorum”Share: