Icra Vekili Karaismailoğlu, Siirt’te ziyaretlerde bulundu

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Rusya- Ukrayna savaşında tahminî 6 kamer geçti amma bu savaşın mecmu aktörleriyle görüşen tek reis Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu savaş biterse dahi Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bitecek.” dedi.

Siirt’teki temaslarını sürdüren Icra Vekili Karaismailoğlu, Pervari ilçesinde belediyeyi mülakat ederek, başbuğ Tayyar Özcan ile görüştü.

İlçede tıpkısı araya geldiği vatandaşlarla kardeş kardeş fail Karaismailoğlu, daha sonradan yer merkezine geçti.

Burada beraberinde DÜRÜST Parti Siirt Mebus Osman Örenlik ile DÜRÜST Parti İl Başkanlığını müzakere eden Nazır Karaismailoğlu, İl Başkanı Ekrem Olğaç ile benzeri süre görüştükten sonra partililerle toplantı yaptı.

Karaismailoğlu, burada yaptığı konuşmada, hükümet yerine büyük işlemler yaptıklarını ve yapmaya da bitmeme edeceklerini anlattı.

“Bölgemizde fabrikalar kuruluyor, dumanlar tütüyor”

Bölgede erinç ve hamaset ortamının bilgili olduğunu dile getiren Icra Vekili Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Aynı taraftan fıstık, tıpkı taraftan nar, mercimek, tahıl dizge parasını gerçekten kazanıyor. Üretimde sanayide çok bunaltıcı gelişmeler var. Bölgemizde fabrikalar kuruluyor, dumanlar tütüyor. Ülkemizin dört bir tarafında haddinden fazla büyük aynı elektrik var. Bu hareketliliğin önünü kimesne kesemez. Cumhurbaşkanımızın serencam 20 yılda Türkiye’ye katmış olduğu anlayış ülkemizin yekpare köşesinde bitmeme ediyor.”

“Siz bakmayın anca birileri masa etrafında toplanıp kalkarlar, masanın sonucunda özge masayı nerede kuracaklarına fakat karar verirler. O şekilde bitmeme ederler. Orada aynı madde sokak. Çünkü o masada milletimizin derdi bulunmayan. Özlük ikballeri kişi gelecekleri var. O yüzden vatanına milletine hayrı olmayan insanlardan hiçbir husus çıkmaz. Milletimiz de onlara okazyon vermez.” diyen Icra Vekili Karaismailoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bütün dünya Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu ülkenin neler başarabildiğini gördü. Rusya-Ukrayna savaşında tahminî 6 ay geçti ama bu savaşın parçalanmamış aktörleriyle mülaki yegâne önder Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu uğraş biterse da Cumhurbaşkanımız öncülüğünde bitecek. Dinç şef, hayat dolu buyruk bu demektir. O kıpırdak önder ve hayatiyetli buyruk sayesinde son 20 yılda birilerinin manzara bile edemediği mukavemetli çokça işi bitirdik, yenilerine başladık. Bakın bilcümle acun krizlerle boğuşuyor. Enerji krizi, para şişkinliği, getiri. Yani envestisman mütekellim tek devlet yok. Biz bu büyüklüğünde krizler içre boğuşan dünyada projelerimizi, yatırımlarımızı artırıyoruz. Doğrusu bu hareketli Türkiye faal büyüklük hiçbir yerde namevcut.”

“Ulaştırma projeleri bire bir su gibidir, gittikleri bölgeye akıntı, artağanlık getirir”

Hayatı kolaylaştıracak balaban projelere imza attıklarını aktaran Karaismailoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Ulaştırma projeleri bire bir su gibidir, gittikleri bölgeye cereyan, artağanlık getirir, yeşillendirir. Oranın bereketini artırır. Akarsu zahir geçtikleri yeri yeşillendiriyorsa ulaşım projeleri bile öyledir. Çünkü siz tıpkısı bölgenin ne büyüklüğünde aceleci süssüz ve sakıncasız bire bir ulaşımı sağlarsanız o bölgenin istihdamına, ticaretine, sanayisine, turizmine ve tarımına kısaca 10 cani kadar yarar sağlıyor. O yüzden projelerimizin kıymetini biliyorsunuz. Bu projelerimizde geri aşama yok. Dağları dele dele gidiyoruz. Bu güçlükle karşısında kimesne duramaz.”

Iblağ ve Enfrastrüktür Vekil Karaismailoğlu elan sonradan Siirt Belediyesi Kızlar Tepesi Sosyal Tesisleri’nde sivil sosyete kuruluşu temsilcileriyle akşam yemeğinde tıpkısı araya geldi.

Icra Vekili Karaismailoğlu, gençlerle buluştu

Nazır Karaismailoğlu, arkası sıra Siirt Kavim Bahçesi’nde “Gençlerle Buluşma” programına katıldı.

Burada gençlere seslenme eden Karaismailoğlu, hayatın ayrıntılı bir yolculuk olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bu yolculuk karşısında sizin önünüze taş koyanlar cins, önünüzde duvarlar çekilebilir ama sabırla moral ve motivasyonunuzu bozmadan yavaş yavaş onların hepsinin üstesinden gelirsiniz. Biz bunları haddinden fazla yaşardık. Ayrımsız çağ balkondan düştük ama yine merdivenlerden çıktığımız günler oldu. Bıkmadık usanmadık sonucunda planladığınızın üstünde başarılar elde edebiliyorsunuz.

Yollar türkülerimiz bizim hayatımızın, yaşantımızın aynası. Hayatta yaşamış olduğumuz sevinçler, teessürat, çileler, türkülere, şarkılara vuruyor. Sebep vuruyor çünkü özellikle yollar adına yazılmış onlarca türküler var. ‘Uzun uzun ayrımsız yoldayım, gidiyorum sıra gece.’ Niye demiş bunu. veya ‘Yola yolladım seni, yollar yormasın seni’ zira çıkılan yolculuklar çok müşkül geçiyordu. Haddinden Fazla ayrıntılı sürüyordu. Burada yaşanan sıkıntılar, yolda kalmalar Tanrı göstermesin yaşanmış benzeri kaza ve onun sürecinde, bunlar Türkiye’birlikte çokça yaşandı. Onun üzere bu altyapı açığını tığ 20 yılda heybetli ölçüde kapattık. Bakın teferruatlı ince benzeri öğün diye türkülerle başlıyor amma Türkiye’üstelik şu zaman ince detaylı benzeri kat yok. Hep yollarımız kısaldı ve duble yollar var Türkiye’da artık. O yüzden bu meşakkatli yollar keyfe dönüştü. 20 yıl öncesi ile 20 yıl sonrasındaki mütebeddil bir Türkiye bulunmayan aslında. Ülkemiz benzeri devlet, vatanımız tıpkısı, zenginliklerimiz benzeri, değerlerimiz bire bir. Sadece benzeri iş değişiyor.”

Karaismailoğlu, konuşmasının peşi sıra gençlerin sorularını yanıtladı.Share: