Icra Vekili Kurum’dan içtimai konut projesi karşı, “Destekleyeceğiz” diyen Kılıçdaroğlu’na yanıt: İsteseniz de istemeseniz de bu konutları yapacağız

Cumhuriyet tarihinin bildirme büyük toplumsal basamak projesinin tanıtımı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Milyonların merakla beklediği projenin detayları Reisicumhur Erdoğan paylaşmış ve 14 Eylül’bile başlayan başvurular gelişmemiş sürede 2 milyonu aşmıştı.

“AMACINI BİLİYORUM ERDOĞAN AMA BU İŞİN BAŞARILI OLMASINI İSTİYORUM”

CHP lideri Kılıçdaroğlu ise sosyal konut projesiyle ilişkin toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı yıpranmamış paylaşımda “Akıbet dönemlerde TOKİ’nin Ankara, İstanbul, Şanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve elan bir nice ildeki ihaleleri nakız oldu. Zira müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen da ben bile biliyoruz bu sosyal basamak projesiyle amacını Erdoğan. Ama ego bu işin kalburüstü olmasını istiyorum. Halkımızın hakeza bire bir projeye ihtiyacı var, siyasiler kendisine, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Esasen ediyorum, kaynak garantisi ver. Destekleyeceğiz. Ayrımsız kepazelik henüz yaşansın istemiyoruz” dedi.

“‘BAY EKSIKSIZLIK PROJEYE KARŞI ÇIKTI’ HABERİ YAPTIR, SAV DEĞİL”

Sözlerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Ha sen tekrar git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Eksiksizlik projeye cebin çıktı’ haberi yaptır, dava değil. Yeter kim bu iş olsun” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’DAN YANIT GECİKMEDİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Garaz Hava, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “İlk Evim İlk İş Yerim Projesi”ne ilişkin içtimai medyadan yaptığı paylaşıma ilişkin, “Hangi Cumhuriyet tarihinin yer balaban bölük projesini açıktan destekleyebiliyorsunuz ne topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz de istemeseniz dahi bu konutları yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“SİZ İSTESENİZ DA İSTEMESENİZ DE YAPACAĞIZ”

Çekicilik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı: “Sayın Kılıçdaroğlu, işiniz zor. Hangi Cumhuriyet tarihinin en büyük basamak projesini alarga destekleyebiliyorsunuz hangi topyekun reddediyorsunuz. Siz isteseniz dahi istemeseniz da bu konutları yapacağız. İlk temelleri Allah’ın izniyle ilk teşrin ayı bakımından atıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu konutların anahtarlarını vatandaşlarımıza ihsan edecek. Milletimize şimdiden aldatıcı, güzel olsun.”

KILIÇDAROĞLU, 4 BÖLÜM ILK BILE PAYLAŞIMLARDA BULUNMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde üstelik sosyal hane projesine ilgili sosyal medya hesabından açıklama eden Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti: “Bölük meselesi gündemde. Tekraren ısıtılıp ısıtılıp insanımızın önüne konmuş ayrımsız proje. Yıllardır tıpkısı hikaye. Erdoğan, biliyorum seçme öncesi mal dercetmek amacıyla yapıyorsun bunu. Ben içtimai devletin savunucusu namına toplumsal konutların yaygınlaşmasını canı samimi istiyorum.

“BANKER ERDOĞAN MISIN SEN?”

Sana inanalım istiyorsan, bu işe müteahhitlerin girmesi amacıyla hazineden gelir güvencesi ver. Beşli çeteleri semirttin, esas yoksul fukaranın konutu üzere garanti ver. Vermezsen, sen bile biliyorsun kim bu proje bitmeyecek. Gerçi alışkınsın sen gereksiz toprağa sureta beton harcı dökmeye…

Ego da buradan üstenme ediyorum, tığ iktidara geldiğimizde bu garantilerin arkasında duracağız. Erdoğan garanti vermezsen, bu proje bire bir Banker Yakup zihniyetinden ibarettir. Topla paraları kimsesiz fukaradan, seçim sürecini finanse ten. Banker Erdoğan mısın sen? Kâfi be kayırıcı!”Share: