Icra Vekili Nureddin Nebati’den yetişkin meşruhat: Türkiye Iktisat Modelimiz meyvelerini zaman olduğu kadar erte da vermeye devam edecek

Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) vasıtasıyla açıklanan Haziran ayına ait endüstri istihsal endeksi sonuçlarını değerlendirdi. Nazır Nebati, global ölçekte ekonomik koşulların zorlaştığı Haziran ayında Türkiye’de sanayi üretiminin piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşip, yıllık bazda yüzde 8,5 oranında çoğalma kaydettiğini belirterek, ikinci çeyrekte uran üretimi artışının yüzdelik 9,4 olduğunu aktardı.

“OLUMLU VIZYON, İKİNCİ ÇEYREKTE BEKLENEN BÜYÜMEYİ PEKİŞTİRDİ”

Bitkisel, sezonluk revize sanayi üretiminin 2020 yılı ikinci çeyreğinde müstevli kaynaklı daralmanın arkası sıra sekiz çeyrek altın süren nema eğilimini sürdürmesini “hayat dolu” olarak niteledi. Bakan Bitkisel, anamal malı üretiminde devam fail sağlam görünümün makine donatı yatırımları özellikle gelmek için üretim potansiyelinde artışa meni ettiğine dikkati çekerek, ticaret ve hizmet sektörleri iş hacmi endeksleri ve tarumar satışlardaki olumlu görünümün akva sanayi üretimi ile ikinci çeyreğe ilgilendiren beklediklerini rapor ettiği ruhlu büyümeyi henüz dahi pekiştirdiğini ifade etti.

Bitkisel, “Ülkemizin kalkınmasını ve vatandaşlarımızın refahını önceleyen; yatırım, üretim, ihracat ve istihdam odaklı Türkiye Ekonomi Modeli’miz meyvelerini bugün verdiği üzere ferda de vermeye devam edecek” dedi.

Share: