Icra Vekili Süleyman Aristokrat: “PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ümraniye’da İMES esnafıyla buluştu. Yüz Yüze 100 Çağ programında mütekellim Aristokrat, “DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı aynı derttir. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır” dedi.

Yüz Yüze 100 Dönüş programı çerçevesinde Ümraniye’ye gelen İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, İMES esnafıyla kahvaltıda buluştu. Ümraniye’ye gelen Bakan Aristokrat’ya Belediye Başkanı İsmet Yıldırım haremlik etti. Program öncesi esnaf ile selamlaşıp kardeşçe fail Vekil Süleyman Soylu, gündeme ilişik açıklamalarda bulundu. Nazır Soylu, “Biz altyapısını hazırlamış tıpkı ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye gibi değil. Zaman bizi kazançlı panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’de 200’ün üstünde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi üzere ellerinden geleni yaptılar. Bizden önceki gelenlerden henüz aşkın çalışmalıyız” dedi.

“PKK, PYD, DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır”

ABD ve yıldırı ilişkisine değinen Icra Vekili Aristokrat, “Bu coğrafyada hiçbir devir oyunu tığ bozmadık. Bu coğrafyanın insanları dahi oyunu bozmadılar. Burada oyunu bozanlar kendini varlıklı etkili ve dünyada emir görenler. Amerika son 3 yıldır PKK’evet resmi olarak 2 milyar dolar yardım yaptı. Bizim kazandığımız paradan vergiden bire bir terör örgütüne arkalama gitse birlikte acun bize ne yapar. Hepinizin mallarının dünyaya gitmesini yasaklar. Türkiye’nin dünyadan Cesaret almasını yasaklar. 2002’üstelik Afganistan’a girdiler. 17 bin hektar afyon üretiliyordu. Çıktıklarında o düz 300 bin hektera döndü. Bundan yıllar geçmiş Türkiye’bile yakalanan uyuşturucunun yüzdelik 70’i batıda yakalandı. Demin ise yüzdelik 70’i Van, Hakkari ve Ağrı’de yakalanıyor. Rota yürümek zorunda kaldılar. Bunlar batının bütün dünyaya vermiş olduğu aynı musibettir. Bunlardan uzak durabilmek iki şeyle peki. Birincisi çok çalışmak ve ayakta ara vermek. İkincisi birlik ve kardeşlik içerisinde ayakta durmak. DAEŞ, Amerika’nın bizim başımıza saldığı aynı derttir. Suriye’birlikte Rakka diye niteleyerek tıpkı yer vardı. Bizim müdahalemizle DAEŞ Rakka’dan çıkacaktı. Amerika, PKK ve PYD’ye Rakka emri verdi. Tek mermi atılmadan DAEŞ bölgeden çekildi. PKK PYD DAEŞ ve FETÖ’nün sahibi Amerika’dır. Biz Amerika’birlikte çarpış yapmaya müteharrik can ya de grubu Türkiye’bile sahabet edersek ayrımsız ilintimiz olduğu söylenebilir. Siz dahi FETÖ’yü Amerika’de beslerseniz, oradaki imkanları ülkenizin hazinesi ile beslerseniz, onlara okullar açarsanız Biz dahi karşılığında Bu istimara etme hakkına eş reşit oluruz” diye niteleyerek konuştu.

“Zaman bizi soylu erki panel saldırılarla itmeye çalıştılar”

Gündeme ait değerlendirmelerde kâin Bakan Aristokrat, “Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz. Azık krizi ile ilişkin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a gelmeleri, ona işaret bükmeleri ifade etmem gerekiyor kim sevdiklerinden etraf değildir. Eğer biz ayakta durmamış olsaydık, eğer bir savrulmuş olsaydık, Cumhurbaşkanımız Rusya ile Ukrayna beyninde akilane tıpkısı Türkiye konumu koymamış olsaydı onlar bizi 1990’larda yaşadığımız durumlara sokacaklardı. Biz altyapısını hazırlamış aynı ülkeyiz. Geçmişteki Türkiye kabil değil. Bugün bizi kazançlı panel saldırılarla itmeye çalıştılar. Hakkımızda Avrupa’bile 200’ün üstünde yazı çıkardılar. Yatırımcıların Türkiye’ye gelmemesi üzere ellerinden geleni yaptılar. Bizden ilk gelenlerden elan çok çalışmalıyız. Bizden öncekilerden henüz fazla bağlanak içerisinde olmalıyız. Bu topraklar Payidar kalacak bunu biliyoruz. Cumhurbaşkanımız Bu ülkenin yönetiminde kaldığı sürece önümüzdeki bu imkanları kullanmalıyız. Ona tıpkı madde olursa Allah korusun. Bire Bir vatandaşımızın işini de halletsek bize kâfi. Bazen günde 100 karar alıyorum. Şayet Tayyip Erdoğan olmasa biz bu kararların yüzde birini almakta zorlanırız” dedi.

“Derdimiz esasen insanları ayağa kaldırabilmek”

Sözlerine devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Kuzey Marmara Otoyolu olmasaydı, İstanbul Havalimanı olmasaydı, Marmaray ve Avrasya Tüneli olmasaydı, Osmangazi köprüsü olmasa üretimimiz ve üretiminiz pekâlâ peki. Bu aynı altyapıdır. Bu Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a olan yolun altyapısıdır. Karadeniz sahil yolunun ast yapısıdır. Altyapımız gelişti. Tarihimizin sunma iri orman yangını ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Bir Nice ilimizde selle yüz yüze kaldık. Bayrama bir hafta vardı Biz selden her yapışkan olmadan girdik. muttasıl çalışıldı gayet gösterildi. Biz insanlara sizi ayağa kaldıracağız dedik. Tespitler yaptık. Zararların gelişigüzel 100 lirasından 70 lirasını verdik. Derdimiz yine insanları ayağa kaldırabilmek. Kastamonu’birlikte geçen sene bu devir diliminde oldu hâkim. 1 yıldır altyapısını hazırladık. Önümüzdeki hafta üstelik inşallah sanayi sitesindeki arkadaşlara dükkanlarını tasdik edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – İSTANBULShare: