İki öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisinden içli ası

ELAZIĞ’de, yetiştirdiği 2 öğrencisi şehit olan spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer (45), martir ve gazi yakınlarına ücretsiz hizmet veriyor. Sayer, salonun camına birlikte ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ bağlanmış ası astı.

Kentte, Akpınar Mahallesi’nde spor salonu işletmecisi ve antrenör Fatih Sayer, 2016’birlikte yetiştirdiği öğrencilerinden Asteğmen Ömer Baydilli, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde taharri noktasına bombalı araçla yapılan saldırıda martir olduktan bilahare martir yakınlarına ve gazilere ücretsiz bakım vermeye başladı. Sayer, salonun camına da ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz ücretsiz spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ afişi astı. Afiş, görenleri duygulandırırken, Sayer’in yetiştirdiği bir farklı öğrencisi Piyade Teğmen Canbert Tatar da 2020’de Suriye’nin İdlib kentinde gerçekleştirilen el kontrol devriyesi sırasında meydana gelen patlamada şehit oldu.

‘HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ’Şehitlerin ve gazilerin haklarını ödeyemediklerini rapor eden Sayer, “Bu salonda martir yakınlarına ve gazilerimize bakım etmeye çalışıyoruz. Henüz öncesinde bile bu çalışmalar ara sıra iş yerlerinde vardı. Gazilerimizin şehitlerimizin hakları ve emekleri maddesel yahut manevi hiçbir şekilde ödenemez. Onlar, canları ve kanlarıyla eşit ödediler. Bizim onlardan aynı beklenti içerisinde olmamız yanlış peki. Bu uygulamanın Elazığ ve gayrı illerimizde birlikte yaygınlaşmasını istiyoruz. Zira, onlar gepegenç hayatlarını verdiler. Ailelerini çocuklarını geride bıraktılar. Burada askeri ve polis güçleri okullarına binin üstünde öğrenci hazırladım. Şu an fariza işleyen öğrencilerim var. Burada yetiştirip hazırladığım 2 şehidim var. Bu uygulamadan ekolojik ortam vatandaşlardan, askerlerden ve polislerden çok olumlu tepkiler alıyorum. Kapının önünden geçe yazıyı görenler, yürek gelerek teşekkürname ediyorlar. Kimileri çayımızı içiyor, kimileri ise teşekkür ederek gidiyor. Bu bize saygınlık veriyor. Ancak martir ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Aileleri olsun, çocukları olsun haklarını bize helal etsinler” dedi.’BURASI KENDİ YERİMİZ GİBİ’Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde martir olan Bitirmiş Uzatmalı Çavuş Muammer Faruk Salgar’ın ağabeyi Gökhan Salgar birlikte, “2016’nın son aylarında Fatih hocayla tanıştık. O dönemden beridir duruluk duruluk spor salonuna geliyorum. Hakeza bir uygulama olduğunu üstelik Elazığ’bile ilk kez burada gördüm. Burası öz yerimiz ve evimiz gibidir. Biraz kez ben ecir konusunu kendisine açtım. Ecir vermeyi öneri ettim. Fakat beni bambaşka spor salonuna yönlendirdi. Bize, ‘Sizin bedeliniz ödenmiştir. Siz bilirsiniz, katılmak istemiyorsanız gelmeyebilirsiniz’ dedi. Ego yıllardır duruluk aleniyet gelirim buraya. Canım sıkılınca da dirimsel çay içerim. Şehitlik iyice aynı derece. Kardeşim gibi binlerce şehit var. Hepsinin mekanı behişt olsun” diyerek konuştu.Share: